Nowe technologie & sztuczna inteligencja

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2007 21:00
Wśród nowych technologii, które w niewiarygodnym tempie zmieniają świat, jedne z najciekawszych wiążą się z ideą stworzenia sztucznej inteligencji.
Audio

Wśród nowych technologii, które w niewiarygodnym tempie zmieniają nasz świat, jedne z najciekawszych wiążą się z ideą stworzenia sztucznej inteligencji.

Jak blisko jest jej realizacja i jaki stwarza to pytania dotyczące natury inteligencji, a przede wszystkim, świadomości człowieka?

O tym Jerzy Sosnowski i jego goście: Michał Adamczyk, redaktor naczelny magazynu komputerowego „Chip” oraz Wojciech Michera, antropolog kultury z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Do usłyszenia o 21.05. O TYM SIĘ MÓWI!!! 

Posłuchaj (21,89 MB)

Zobacz więcej na temat: Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Miliardy bitów na sekundę dzięki falom świetlnym

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2010 13:34
Naukowcy z IBM zbudowali niezwykle wydajny lawinowy fotodetektor, który umożliwia przetwarzanie sygnału optycznego w elektryczny z niewyobrażalnie dużą szybkością. Nowy układ jest kluczowym elementem umożliwiającym konstrukcję optycznych komputerów - infromuje "Nature".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czeka nas technologiczny skok: Internet łączy światy

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2010 09:20
W Hanowerze zainaugurowano doroczne targi teleinformatyczne CeBIT. Najważniejszej międzynarodowej imprezy tej branży nie ominął kryzys - w tym roku bierze w niej udział najmniej wystawców od 20 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ludzkie ciało jak łącze szerokopasmowe

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2010 21:18
Nowa metoda bezprzewodowego przesyłania informacji - za pośrednictwem ludzkiego ciała. Badacze z Południowej Korei przesłali dane z prędkością 10MB/s umieściwszy elektrody na ludzkim przedramieniu. O tym eksperymencie pisze "New Scientist".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będą okulary 3D, które pasują do wszystkich TV

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2010 11:13
Telewizory 3D poszczególnych firm będą sprzedawane w zestawie z okularami, które pozwolą je oglądać. Udogodnieniem mają być okulary uniwersalne, które zamierza wprowadzić na rynek firma XpanD.
rozwiń zwiń