Laureaci Nagrody im. Dariusza Fikus

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2009 21:00
Dziś w studio laureaci Nagrody im. Dariusza Fikusa: ks. Adam Boniecki w kategorii twórca mediów oraz Bronisław Wildstein w kategorii twórca w mediach.

Dziś w studio laureaci Nagrody im. Dariusza Fikusa: ks. Adam Boniecki w kategorii twórca mediów oraz Bronisław Wildstein w kategorii twórca w mediach. Przyznana właśnie ks. Adamowi Bonieckiemu Nagroda im. Fikusa oznacza docenienie reformy „Tygodnika”, który przeobraził się – czytamy w uzasadnieniu Kapituły – „w nowoczesne, otwarte na nowe myśli i środowiska pismo, jednocześnie nie tracąc swej specyficznej tożsamości”. "Oczywiście „Tygodnik” nigdy nie będzie pismem popularnym ani masowym. Nie może zejść poniżej pewnego poziomu i zawsze będzie wymagał pewnego wysiłku intelektualnego, jednym słowem: będzie adresowany do normalnego, polskiego inteligenta. Jako pismo katolickie stanowi namacalny dowód wolności myśli w Kościele, bywa bowiem krytyczny, stawia trudne pytania i zmusza do myślenia". pisze w Tygodniku ks. Boniecki. Rozmowę prowadzi Dariusz Rosiak. Zapraszamy!

Czytaj także

Nagroda im. Dariusza Fikusa "Człowiek w mediach" dla dyrektora Trójki - Krzysztofa Skowrońskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2007 21:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urodziny "Tygodnika Powszechnego"

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 08:59
"Tygodnik Powszechny" kończy 65 lat. Pierwszy numer czasopisma ukazał się 24 marca 1945 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrody im. Dariusza Fikusa rozdane

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2008 09:44
Staraliśmy się pokazać osiągnięcia, które mają osoby zajmujące się i mediami publicznymi, i mediami prywatnymi. To jest chyba unikalne w tej nagrodzie
rozwiń zwiń