Rozpacz potrzebna?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2009 21:00
Rozpacz… Najgorsze, co nas może spotkać? Chcemy jej uniknąć, usunąć ją za wszelką cenę z naszego życia. Pisze o tym Jan Tomkowski w zbiorze esejów „Ciemne skrzydła Ikara”. Będzie dziś naszym gościem w Klubie Trójki.

Rozpacz… Najgorsze, co nas może spotkać? Chcemy jej uniknąć, usunąć ją za wszelką cenę z naszego życia. Czy jednak jest to naprawdę konieczne, czy nie lepiej nauczyć się trwania w rozpaczy i oswoić z myślą, że stanowi ona część naszego losu? Jak radzi sobie z tym problemem filozofia, sztuka, religia, nauka? Czy rozpacz, tak trudna do zniesienia dla jednostki, nie jest przypadkiem jedną z fundamentalnych wartości kultury śródziemnomorskiej?

Pisze o tym Jan Tomkowski w zbiorze esejów „Ciemne skrzydła Ikara”. Będzie dziś naszym gościem w Klubie Trójki.

Zapraszam!
Dariusz Bugalski

Czytaj także

Każdy ból się kończy

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 10:45
Jeśli nie można znieść bólu, trzeba mu nadać sens - mówią psycholodzy. I trzeba pamietać, że każdy ból się kiedyś kończy. Na rozpacz, ból, żałobę każdy reaguje inaczej, więc niczyjej rozpaczy nie możemy oceniać. Przemyśleniami na ten temat dzieli się Małgorzata Kalicińska, pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciemność i światło

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2009 10:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy rozstania dodają sił?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2009 00:00
Ludzie się rozstają, odchodzą, odchodzą na zawsze. Rozstania mogą być burzliwe albo przebiegać wolno, a nawet podstępnie. Dotyczą też naszych nawyków i przyzwyczajeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2010 21:00
Depresja nie wybiera. Choroba może zaatakować każdego. Każda osoba cierpiąca na tę chorobę może także doświadczać jej inaczej. Chorujący na depresję nie poradzi sobie sam. Potrzebuje kontaktu z lekarzem i wsparcia bliskich. O depresji dziś po 21.00.
rozwiń zwiń