O inteligencji z Żoliborza

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2007 21:00
Nieoczekiwanie nasze bieżące spory ideowe ożywiły sprawę, jakby się zdawało, dawno pogrzebaną, a mianowicie sprawę inteligencji...

Nieoczekiwanie nasze bieżące spory ideowe ożywiły sprawę, jakby się zdawało, dawno pogrzebaną, a mianowicie sprawę inteligencji. Miała przekształcić się w „klasę średnią”, ale – wszystko na to wskazuje – nie przekształciła się, pozostając bliżej niesprecyzowaną, ale przecież istniejącą grupą, dającą się wyróżnić raczej na podstawie stosunku do wartości niematerialnych, niż na podstawie wysokości domowego budżetu.

Zatem właśnie o inteligencji, o ważnych dla niej tradycjach i jej miejscu w dzisiejszych sporach będzie się toczyła rozmowa w dzisiejszym Klubie Trójki, nadawanym z Żoliborza – inteligenckiej dzielnicy Warszawy – z tamtejszej restauracji „Żywiciel” przy placu Inwalidów.

W dyskusji prowadzonej przez Jerzego Sosnowskiego udział wezmą: Jarosław Abramow Newerly, Zbigniew Mentzel (pisarze) i Andrzej Rosner (wydawca).

 

 

Do usłyszenia o 21.05. O TYM SIĘ MÓWI!!!

Czytaj także

Czy każde dziecko może być Einsteinem?

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2009 10:45
Czy każde dziecko może być Einsteinem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy inteligencja gwarantuje życiowy sukces

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2007 00:00
Czy inteligencja jest prawdziwą mądrością życiową, dzięki której żyje się nam szczęśliwie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto jest przeciw lustracji nie jest inteligentem

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2007 17:45
To kwintesencja poglądów prezydeta Lecha Kaczyńskiego w kwestii tzw. "Buntu wykształciuchów". Rozmowa z dr Barbarą Fedyszak-Radziejowską i prof. Jerzym Woźnickim.
rozwiń zwiń