Przenieśmy się do Paryża

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2008 21:00
Początek roku we Francji - nowe pytania, nowe wyzwania w polityce, życiu spolecznym i kulturze. Przenieśmy się do Paryża.
Audio
Kolejne spotkanie z Andrzejem Sewerynem i Potrem Kamińskim u stóp Wieży Eiffel'a. Tym razem rozmawiać będziemy o początkach roku we Francji, spalonych trzystu pojazdach i o chuligaństwie, które coraz intensywniej wpisuje się w pejzaż stolicy Francji. Zastanowimy się nad wyzwaniami przed jakimi stoi Francja w roku swojej prezydencji unijnej, o pomyśle Unii Śródziemnomorskiej, który już w roku ubiegłym zaprezentował prezydent Sarkozy a także o jego nowej narzeczonej i o tym, w jaki sposób przyjmują ją Francuzi.
Dowiemy się także, co można obejrzeć na paryskich scenach i jaką niespodziankę Francja przygotowała dla turystów, którzy odwiedzą ją przed końcem czerwca. Prawdopodobnie nie uda nam się uniknąć tematu, który powraca za sprawą nowej książki Jana Tomasza Grossa "Strach" czyli problemu polskiego antysemityzmu. Czy Francuzi uważają Polaków za antysemitów?
Na te i pozostałe pytania poszukamy odpowiedzi w  gościnnym La Maison de la Radio, gdzie z Andrzejem Sewerynem i Piotrem Kamińskim rozmawiać będzie Adam Piśko.
Zapraszamy!
 

Czytaj także

Ponownie Paryż

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2008 21:00
Kolejny raz przenosimy się do Paryża. Z Piotrem Kamińskim i Piotrem Smolarem rozmawia Dariusz Rosiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klub Trójki z Paryża

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2009 21:00
Znów prowadzimy dziś rozmowy na bruku paryskim, o tym i owym...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejski Magazyn Kulturalny: Drezdeńskie jubileusze

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2010 10:49
Drezno świętuje 450 lat zbiorów sztuki i 300-lecie porcelany miśnieńskiej.
rozwiń zwiń