X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Buzek przewodniczącym PE

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2009 21:00
14 lipca 2009 roku Jerzy Buzek został wybrany na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Jakie znaczenie ma ten fakt dla Polski? Na czym polega praca przewodniczącego Parlamentu Europejskiego? O tym dziś po 21.00. Do usłyszenia!
Audio

14 lipca 2009 roku Jerzy Buzek został wybrany na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Malkontenci (oraz polityczni przeciwnicy Jerzego Buzka) narzekają, że stanowisko to nie ma większego znaczenia; entuzjaści (oraz polityczni zwolennicy byłego premiera) podkreślają, że po raz pierwszy od wejścia Polski do Unii Europejskiej Polak sprawuje w niej stanowisko tak eksponowane.

Jakie są racje obu tych poglądów? Na czym polega praca przewodniczącego Parlamentu Europejskiego? A przy okazji (bo to u nas wciąż ziemia nie dość znana): jakie jest miejsce Parlamentu w strukturach Unii? O tym w dzisiejszym Klubie Trójki rozmowa z ekspertami: Adamem Jasserem, dyrektorem programowym Centrum Strategii Europejskiej Demos-Europa, oraz z Andrzejem Jonasem, redaktorem naczelnym tygodnika Warsaw Voice.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Buzek pyta w Sejmie o rolę Polski w Unii

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2010 06:49
Buzek zamierza przedstawić w Sejmie priorytety swojej kadencji i rozmawiać z posłami m.in. o Traktacie z Lizbony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Polska powinna stać się jednym z liderów Unii”

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2010 10:00
Unia Europejska będzie silna i skuteczna, gdy będzie "wewnętrznie spójna i zintegrowana, gdy będzie solidarna" - przekonywał Jerzy Buzek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Buzek chce pokazać Niemcom, że PE jest wiarygodny

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2010 06:32
Dwudniową wizytę w Berlinie rozpoczyna w poniedziałek przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Jerzy Buzek wygłosi wykład na temat przyszłości Unii Europejskiej i spotka się z najważniejszymi niemieckimi politykami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska obstawia funkcje europejskie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2009 12:53
Jedna prestiżowa funkcja powinna zaspokajać apetyty, ale my widzimy oddzielnie Radę Europy, Parlament i komisje i będziemy się przy tym upierali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubiegamy się w Unii nie o to, co dla nas najważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2009 23:12
Teka przemysłu to jest teka, którą bardzo się wzdragał przyjąć Verheughen. To, co było niedobre dla Niemca, ma być dobre dla Polaka. No, ciekawe.
rozwiń zwiń