klub Trójki

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2008 21:00
"Dolina nicości" - wydarzenie literackie czy polityczne? Powieść z kluczem i jedna z najgłośniejszych postaci polskiej publicystyki - Bronisław Wildstein.

"Dolina nicości" - wydarzenie literackie czy polityczne? Powieść z kluczem i jedna z najgłośniejszych postaci polskiej publicystyki - Bronisław Wildstein.

 

''

Książka dotyczy podstaw budowania III Rzeczypospolitej, rysuje gorzki i pesymistyczny obraz kraju, który wprawdzie odzyskał wolność, ale nadal tkwi w sieci dawnych układów i powiązań, cynizmu lub kompromisów.  Historia oparta jest z jednej strony na autentycznych przeżyciach autora, ale z drugiej wypełnia jego misję, jako publicysty.

Co pozostaje, jaka alternatywa? Czy rzeczywiście w polskiej dolinie panuje nicość?  Książka ukazała się w czasie gorących dyskusji na temat nie tylko doraznych win i kar - ale i tego czym jest bohaterstwo, zdrada, przyjazń, lojalność, sprawiedliwość.

Rozmawiamy dziś o tym w Klubie Trójki - zapraszam!

Dariusz Bugalski

Czytaj także

Debata o mediach

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2008 18:20
Trwa burzliwa debata na temat przyszłości mediów publicznych w Polsce. Nie tylko w Sejmie. Toczy się walka na pomysły i słowa. Porozmawiajmy i my. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla tych, których spór dotyczy najbardziej, dla wszystkich Państwa?
rozwiń zwiń

Czytaj także

O Polsce tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2008 10:36
Nie raz i nie dwa słyszymy, że prawda jest najważniejsza, że należy żyć tak, by zawsze móc spojrzeć w lustro. Niestety, ideały i życie okazują się być często dwoma, nie przylegającymi do siebie światami, co powoduje zamazywanie się granicy pomiędzy prawdą a fałszem. Współczesna kultura i elity promują wizję świata pozbawionego wyraźnego podziału na to co czarne i białe, kształtując przez to ułomną optykę złożoną z odcieni szarości. Bronisław Wildstein prezentuje świat, w którym rozpoznajemy wspó
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci Nagrody im. Dariusza Fikus

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2009 21:00
Dziś w studio laureaci Nagrody im. Dariusza Fikusa: ks. Adam Boniecki w kategorii twórca mediów oraz Bronisław Wildstein w kategorii twórca w mediach.
rozwiń zwiń