X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

klub Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2008 21:00
"Jakże o nim pisać? Człowiek przesłaniał mi zawsze pisarza, bo też Andrzej nie był 'czystym' pisarzem, nie lubił 'czystych intelektualistów', miał sklep w Gwatemali, zespół modelarski tam stworzony, sama walka o byt, o niezależność czy wprost leżenie na trawie, pływanie - to było dla niego równie ważne jak pisanie."
Audio

"Jakże o nim pisać? Człowiek przesłaniał mi zawsze pisarza, bo też Andrzej nie był 'czystym' pisarzem, nie lubił 'czystych intelektualistów', miał sklep w Gwatemali, zespół modelarski tam stworzony, sama walka o byt, o niezależność czy wprost leżenie na trawie, pływanie - to było dla niego równie ważne jak pisanie."
Tak o Andrzeju Bobkowskim pisał Józef Czapski. A w Warszawskich Łazienkach trwa wystawa "Chuligan wolności" poświęcona temu, mało wciąż znanemu w Polsce, pisarzowi, który nigdy nie pogodził się z powojennym podziałem Europy. Jego pragnienie wolności symbolizują samoloty, które do końca życia budował w Gwatemali...

O Bobkowskim rozmawiają dziś Joanna Podolska i Dariusz Rosiak.

Zapraszamy!

Czytaj także

Ten chuligan Bobkowski!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2008 09:51
„Chuligan wolności”, tak zatytułowano wystawę poświęconą Andrzejowi Bobkowskiemu. Pisarz ten w swym najważniejszym dziele, tj. w dzienniku zatytułowanym „Szkice piórkiem”, sformułował jedną z oryginalniejszych definicji wolności: „Człowiek wolny, intelektualista, pisarz i poeta naprawdę wolny, który chce być wolny, będzie do końca tego świata miał coś z chuligana". Wystawa została otworzona w kwietniu br., w Łazienkach, a dokładniej w budynku Podchorążówki. Początkowo termin zamknięcia wyznaczon
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biografie niezwykłe:

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2008 13:14
Bohaterem audycji jest Andrzej Bobkowski - zmarły w 1961 roku w Gwatemali pisarz, eseista, współpracownik paryskiej "Kultury", autor m. in. "Szkiców piórkiem" i wielu opoowiadań, znakomity epistolograf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bobkowski w Podchorążówce

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2008 11:29
W Muzeum Wychodźstwa Polskiego w stołecznych Łazienkach Królewskich otwarto wystawę „Andrzej Bobkowski – Chuligan wolności”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tęsknota do życia

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2008 15:18
Listy Andrzeja Bobkowskiego do matki to poruszający epilog do „Szkiców piórkiem” - pełne gorzkich rozmyślań spojrzenie na Europę.
rozwiń zwiń