X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

klub Trójki

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2008 21:00
Józef Mackiewicz. Największy polski pisarz historyczny czy nieuleczalny, bezkompromisowy antykomunista? Czy wielki z powodu postawy czy wartości literackich?
Audio

"Gawrony są przecież ptakami też przelotnymi, które pod swoimi skrzydłami pozwalają przesuwać się ziemi z północy na południe i z południa na północ: lasy, pola, rzeki, wieże kościelne, ubogie podwórka, twarze ku niebu obróconych drzew, wstęgi szos, pod słońce migające szyny i znów lasy, znów łąki... Jednym słowem, kraje całe, różnorodne, okupowane i nie okupowane, łachy piaszczyste przy jeziorach, obce zachody i wschody słońca... jakżeby to wyrazić po ichniemu: wielką przestrzeń i wielką wolność: "kraaa... kraaa?"

Oto przykład pięknego, malarskiego opisu z powieści "Droga donikąd". Józef Mackiewicz. Największy polski pisarz historyczny czy nieuleczalny, bezkompromisowy antykomunista? Czy wielki tylko z powodu postawy czy także wartości literackich? Twórca "białej księgi" Katynia, nonkonformista, który do śmierci w 1985 roku pozostał na emigracji - ale posiadał jedynie polskie obywatelstwo.

I ciągle budzi wielkie emocje. Zapraszamy do rozmowy o Józefie Mackiewiczu! Gośćmi Dariusza Bugalskiego są Grzegorz Eberhardt i Krzysztof Masłoń.

 

Czytaj także

Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2008 21:04
11 listopada już po raz siódmy została przyznana Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza, ufundowana w celu upamiętnienia postaci i dzieła jej patrona, znanego pisarza i działacza politycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na zakrętach historii

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2009 07:00
Opowieśc o Józefie Mackiewiczu i historia represji wobec wileńskiej AK - to kolejne tematy prac nominowanych do Książki Historycznej Roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wokół "Sprawy Pułkownika Miasojedowa"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 14:55
11 maja 2010, godz. 21:30
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słynne powieści: Józef Mackiewicz "Sprawa pułkownika Miasojedowa"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 04:54
4 maja 2010, godz. 9:30
rozwiń zwiń