w Klubie Trójki 16 kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2007 21:00
Dziś 80 urodziny Ojca Świętego Benedykta XVI. Marzeniem papieża było opublikowanie z tej okazji Jego pierwszej książki choć - oczywiście - było ich wiele, wcześniej pisanych wszak przez Josepha Ratzingera.
''

Dziś 80 urodziny Ojca Świętego Benedykta XVI. Marzeniem papieża było opublikowanie z tej okazji Jego pierwszej książki choć - oczywiście - było ich...wiele, wcześniej pisanych wszak przez Josepha Ratzingera. Tę, także rozpoczął Ratzinger, ale kontynuował już zwierzchnik Kościoła katolickiego. Kontynuował, bo nie zakończył jeszcze. Zdecydował się jednak opublikować część pierwszą z powodu wyżej podanego.

Dziś książka ukazuje się we Włoszech, w Niemczech i w Polsce. 

"JEZUS z NAZARETU". Tak została zatytułowana. Będzie tematem tego wydania Klubu Trójki, właśnie w dniu urodzin autora i uroczystej premiery.

Naszymi gośćmi bedą prałat ks. PAWEŁ PTASZNIK, który przybył na premierę z Watykanu, ojciec JACEK SALIJ OP oraz wydawca, pan redaktor PIOTR SŁABEK.

Zapraszam.

Barbara Marcinik.

Czytaj także

Pasterka wcześniej, by oszczędzić papieżowi zmęczenia

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2009 17:55
Rzecznik Watykanu zapewnił, że decyzja o przesunięciu z północy na godzinę 22.00 pasertki pod przewodnictwem Benedykta XVI wynika wyłącznie z chęci odciążenia papieża.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest podpis papieża. Bliżej beatyfikacji Jana Pawła II

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2009 13:04
Benedykt XVI wyraził zgodę na ogłoszenie dekretów uznających heroiczność cnót Jana Pawła II i męczeństwo księdza Jerzego Popiełuszki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież zachęca do ewangelizacji w sieci

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2010 12:41
Do duszpasterstwa w Internecie zachęca Benedykt XVI księży w ogłoszonym w Watykanie orędziu na 44. światowy dzień środków masowego przekazu. Obchodzony on będzie w tym roku - w większości krajów w maju, w Polsce we wrześniu - pod hasłem "Kapłan i duszpasterstwo w świecie cyfrowym: nowe media w służbie Słowa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Il Giornale": Powstanie rada ds. nowej ewangelizacji

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2010 20:16
Benedykt XVI powoła nową instytucję, która zajmie się ponowną ewangelizacją Zachodu. Ujawnił to mediolański dziennik "Il Giornale", który przypomina, że określenia tego - nowa ewangelizacja - użył po raz pierwszy Jan Paweł II w Nowej Hucie 9 czerwca 1979 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież wspomina o tragedii powodzian

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2010 13:54
Benedykt XVI modlił się w południe za ludzi dotkniętych kataklizmem powodzi. Zwracając się do Polaków papież powiedział, że szczególną modlitwą ogarnia wszystkich powodzian.
rozwiń zwiń