X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

22 maja, wtorek

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2007 21:00
Pamiętają Państwo? Aleksander Litwinienko zmarł jesienią ubiegłego roku otruty polonem. Przez 20 lat pracował w tajnych służbach ZSRR i Rosji zwalczając terroryzm i przestępczość zorganizowaną.
Audio

Ujawnił na konferencji prasowej bezprawie rosyjskich tajnych służb, został wktótce aresztowany,wypuszczony na wolność, a potem udało mu się uciec do Londynu.

Litwinienko oraz historyk Jurij Felsztynski są autorami głośnej książki "Wysadzić Rosję".

Książka dotyczy serii zamachów bombowych z 1999 roku, w których zginęło ponad 300 osób. O zamachy oskarżono Czeczenów. Spowodowały one wybuch drugiej wojny czeczeńskiej i utorowały Putinowi zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Jak do nich doszło?

Litwinienko i Felsztinski oskarżają o prowokację rosyjskie służby specjalne.

Książka "Wysadzić Rosję" to budzący grozę obraz tego kraju, kraju zniewolonego i skorumpowanego przez służby specjalne. To także oskarżenie Putina i sił, które wyniosły go do władzy.

Gościem Klubu Trójki będą dziś Jurij Felsztinski oraz Piotr Żochowski z Ośrodka Studiów Wschodnich.