w Klubie Trójki 20 sierpnia 2008

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2008 21:00
"... jeśli mam być szczera w tym nieszczerym dzienniku, to to jest jedyne z tych całych Krzyży, czego możesz żałować: biologia, wodorosty, dzieci! Bo te wszystkie wątki ...
''

"... jeśli mam być szczera w tym nieszczerym dzienniku, to to jest jedyne z tych całych Krzyży, czego możesz żałować: biologia, wodorosty, dzieci! Bo te wszystkie wątki ... intelektualne czy gazetowe, to możesz sobie wyobrazić, czytając to, co w mamrze dostajesz". - Pisała Agnieszka Osiecka 14 VII 1985 roku do Adama Michnika. - I o "mamrze" tak naprawdę niewiele więcej czytamy w "Na Wolności. Dzienniku dla Adama". Jest to boiwem opowieść o  t a m t y m  l e c i e ( nade wszystko ), zapis  t a m t e j  codzienności ( wakacyjnej głównie ) . - Opowieść o życiu na  w o l n o ś c i. - Notatki pochodzą ze wspomnianych Krzyży na Mazurach, z Warszawy, ale dominują te, powstałe w Sopocie. - Nie mogło być inaczej, promocja tej książki złożonej z dziennika AGNIESZKI OSIECKIEJ, musiała odbyć się w Sopocie, w Teatrze jej imienia i w czasie trwania 13 Konkursu na Interpretację Piosenek Agnieszki Osieckiej ( Festiwal Pamiętajmy o Osieckiej ), a, że w przeddzień koncertu galowego, był 8.08.08., to już inna sprawa. Spotkaliśmy się właśnie tego dnia: MAGDA UMER, AGATA PASSENT, JERZY SATANOWSKI, v-ce prezydent Sopotu - WOJCIECH FUŁEK. Podejmował nas dyrektor Atelier - ANDRE OCHODLO. Nad całością czuwała Barbara Wiszniewska - prezes Fundacji Art 2000.- O Agnieszce - zawsze. Nie było dyskusji. Promocja książki więc stała się pretekstem do wspominania jej samej, Agnieszki Osieckiej, choć część zaproszonych na spotkanie gości książkę  - oczywiście - przeczytała. - Wszyscy natomiast A.O. znali bardzo dobrze.

Klub Trójki więc jest nietypowy, bo stanowi zapis tamtego spotkania. - W tle - gwar przedkoncertowy, zapisaliśmy więc zarazem atmosferę Atelier - tuż przed koncertem "Pamiętajmy...", na który zresztą Magda Umer i Jerzy Satanowski spierszyli się. Ona - prowadząca koncert, on - reżyser. - Trudno też było marzyć o pełnej dyscyplinie mikrofonowej. - Tak więc otrzymują Państwo , jak wspomniałam, zapis spotkania wokół książki i osoby jej autorki, w mniejszym zaś stopniu - typową audycję.

- Zapraszam. Będą od Wyd. Prószyński i Spółka  egzemplarze książki dla Państwa. - Telefon 333 33 33 w jakimś momencie zostanie uruchomiony.

- Gdybym nie miała tej ksiązki, chciałabym ją mieć:)

Barbara Marcinik.

Wydawca - Sylwia Domańska przy współpracy Wojtka Dorosza.

Fotki zostały wykonane przez Jerzego Bartkowskiego, naszego przyjaciela z Sopotu. Bardzo dziękujemy. 

 

 

''

 

 

 

''

 

 

 

''

 

 

 

''

 

 

 

''

 

 

 

''

 

 

 

''

 

 

 

''

 

 

 

''
 

Czytaj także

N/O Nosowska/Osiecka

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2008 14:57
Płyta Nosowskiej zatytułowana „Osiecka” zawiera 11 znakomitych kompozycji z tekstami Agnieszki Osieckiej. Aranżacje inspirowane oryginalnymi wykonaniami oraz duchem czasów przeszłych zostały stworzone przez Marcina Macuka i muzyków z UniSexBlues Band.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pamiętajmy o Osieckiej

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2007 11:43
Po raz dziesiąty Fundacja Okularnicy ogłasza Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Pamiętajmy o Osieckiej". Patronat radiowy nad konkursem objęła Trójka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

XI edycja Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2008 12:53
Fundacja „Okularnicy” im. Agnieszki Osieckiej do końca maja przyjmuje zgłoszenia wokalistów do XI edycji ogólnopolskiego konkursu wokalnego na interpretację piosenek patronki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PAMIĘTAJMY O OSIECKIEJ

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2008 19:05
Koncert finałowy XI Konkursu na interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej.Finalistom towarzyszy zespół Kameleon Hadriana Tabęckiego. Koncert prowadzi Magda Umer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Passent

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2008 14:00
Nasz dzisiejszy gość to Agata Passent, dziennikarka, felietonistka rozkochana w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyniki I etapu Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2010 09:51
Pierwszy etap Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" już za nami. Trzy dni (7, 8, 9 czerwca 2010) w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej trwały przesłuchania. Jury I etapu postanowiło zakwalifikować do II etapu następujących wykonawców...
rozwiń zwiń