Muzeum Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2008 21:00
Będzie Muzeum Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku! Muzeum Niepodległej, ważny punkt na polskiej mapie.

Będzie Muzeum Marszałka Piłsudskiego w Sulejówku! Muzeum Niepodległej, ważny punkt na polskiej mapie. Posłuchajcie Państwo, prosto z Sulejówka, głosów pani Jadwigi Jaraczewskiej, córki Marszałka, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, ministra Bogdana Zdrojewskiego - a w klubie gościmy Joannę Jaraczewską - Onyszkiewicz i Krzysztofa Jaraczewskiego, którzy opowiedzą o jakim muzeum marzą. Zapraszamy!

Czytaj także

Krzysztof Jaraczewski o muzeum Marszałka

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 08:56
Nie ma szans, by Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zostało otwarte w planowanym kształcie w 2012 roku, jak zamierzano. Tak twierdzi wnuk marszałka i dyrektor placówki Krzysztof Jaraczewski. Dziś przypada 75. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będzie na razie Muzeum Józefa Piłsudskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 08:18
Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku nie zostanie otwarte 11 listopada 2012 roku, tak jak planowano. I nie wiadomo, kiedy będzie dostępne dla publiczności. Dziś mija 75 rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego. Dziś również przypada 84 rocznica przewrotu majowego, czyli zamachu stanu zorganizowanego przez marszałka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spotkanie w Sulejówku" - reportaż Barbary Grębeckiej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2007 18:15
Autorka dzisiejszego reportażu odwiedziła Milusin w Sulejówku pod Warszawą - rodzinną siedzibę Piłsudskich, w której dziś mieści się muzeum. Spotkała tam trzy pokolenia Rodziny Piłsudskich kultywujące pamięć o życiu i dziele Marszałka.
rozwiń zwiń