Komeda

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2009 21:00
Komeda...

Gdyby żył, miałby 78 lat - w co trudno uwierzyć, pamiętając, jak wygląda, przemykając przez ekran w "Niewinnych czarodziejach" Andrzeja Wajdy. Krzysztof Komeda-Trzciński, zmarł dokładnie przed 40 laty: 23 kwietnia 1969 roku. Dziś jest legendą muzyki jazzowej, twórcą licznych standardów (ze "Sleep Safe and Warm", czyli kołysanką z filmu "Rosemary's Baby" na czele). Jak się z nim grało i jak dziś słucha się jego muzyki? Wyprzedzał swój czas czy był jego idealnym wytworem? Czy młody krytyk muzyczny potwierdzi po latach intrygujące związki między jazzem Komedy a polską muzyką klasyczną (Chopin? Wieniawski? Szymanowski?)?

 

O tym wszystkim będę dziś rozmawiał ze znakomitym saksofonistą, członkiem zespołów Komedy - Zbigniewem Namysłowskim oraz z krytykiem muzycznym młodego pokolenia, Michałem Mendykiem.

 

Zapraszam, Jerzy Sosnowski

 

 

Klub Trójki - O TYM SIĘ MÓWI!!!

Czytaj także

Czas na jazz: Krzysztof Komeda

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2008 15:33
Krzysztof Komeda Astigmatic, klasyczna już dziś płyta z roku 1965.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2009 14:09
W 40. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy zapraszamy Państwa na dzień z tym wybitnym kompozytorem. Będzie dużo muzyki Komedy, wspomnień o Nim - a wieczorem poświęcimy Mu Klub Trójki i Akademię Muzyczną Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Milian i Bob Blank

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2010 10:30
Nowojorskie disco sprzed ćwierćwiecza i zagubione perły polskiego jazzu - dwie archiwalne kompilacje omawia Bartek Chaciński.
rozwiń zwiń