X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powieść kryminalno-historyczna

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 21:00
Pod patronatem Trójki ukazuje się właśnie powieść Pawła Goźlinskiego pt. "Jul". Należałoby ją nazwać powieścią kryminalno-historyczną, bo krwawa zagadka, trochę w stylu Marka Krajewskiego, rozgrywa się w roku 1845 w Paryżu...
Audio

Pod patronatem Trójki ukazuje się właśnie powieść Pawła Goźlinskiego pt. "Jul". Należałoby ją nazwać powieścią kryminalno-historyczną, bo krwawa zagadka, trochę w stylu Marka Krajewskiego, rozgrywa się w roku 1845 w Paryżu, gdzie o wpływ na umysły polskich emigrantów (zwłaszcza o wpływ na umysł Adama Mickiewicza...) walczyli zwolennicy Andrzeja Towiańskiego oraz księża Zmartwychwstańcy. Równocześnie swoje wizyjne, przez nikogo wówczas niezrozumiałe dzieła mistyczne tworzył Juliusz Słowacki... O polskim romantyzmie, konwencji kryminału i lojalności wobec postaci historycznych będziemy rozmawiać z autorem książki "Jul", Pawłem Goźlińskim.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Dobry czas na kryminał

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2007 09:32
W środę rozpoczyna się ostatnia część Festiwalu "4 Pory Książki", poświęcona powieści kryminalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Krajewski "Erynie"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2010 07:06
"Erynie", nowa powieść Marka Krajewskiego, mistrza polskiego kryminału, od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.50. Zaczynamy we wtorek 4 maja. Czytać będzie Robert Więckiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Krajewski zaprasza do Lwowa - "Erynie"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2010 14:07
Marek Krajewski definitywnie rozstaje się z Breslau i Eberhardem Mockiem i zaprasza czytelników do przedwojennego Lwowa.
rozwiń zwiń