X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żarty się skończyły…

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 22:00
Od "Plastusiowego Pamiętnika" przez "Anię z Zielonego Wzgórza" w radiu, "Wojnę domową" i "Czterdziestolatka" w telewizji, po Hermenegildę Kociubińską, żonę Wacia, hrabinę Tyłbaczewską czy biedną sierotkę, maskotkę, idiotkę – ekranowe, radiowe, sceniczne wcielenia Ireny Kwiatkowskiej towarzyszą nam od dzieciństwa.
Audio
  • Portret kobiety pracującej, czyli biografia Ireny Kwiatkowskiej (Klub Trójki)
Irena Kwiatkowska
Irena KwiatkowskaFoto: Archiwum Fotograficzne Edwarda Hartwiga/NAC

Okładka książki Marcina Wilka "Kwiatkowska. Żarty się skończyły", Wydawnictwo Znak Okładka książki Marcina Wilka "Kwiatkowska. Żarty się skończyły", Wydawnictwo Znak

Uwielbianą przez publiczność, podziwianą za komediowy geniusz i wielką dyscyplinę pracy aktorkę możemy lepiej poznać dzięki książce "Kwiatkowska. Żarty się skończyły" Marcina Wilka. Wydaje się, że wiemy o niej bardzo wiele. Bo znamy jej aktorskie wcielenia. Hrabinę Tyłbaczewską:

 Panią Jankowską z "Wojny domowej".

Czy KOBIETĘ PRACUJĄCĄ!

 

Ale z książki Marcina Wilka wiele można się dowiedzieć nie o aktorce, ale o Irenie Kwiatkowskiej.

– Irena Kwiatkowska to nasze dobro nardowe, obok którego nie przechodzi się obojętnie, bez uśmiechu. Wspaniały warsztat. Gdy oglądałem sobie, w celach czysto technicznych, jej występy w Kabarecie Starszych Panów, to naprawdę podziwiałem każdy gest, słowo, to, jak wykonywała te piosenki, teksty napisane specjalnie dla niej. To był majstersztyk i wyglądało jakby wyśpiewywała swoje życie i przygody – mówi gość audycji.

Dlaczego praca nad biografią Ireny Kwiatkowskiej była tak niezwykła? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Marcin Wilk (dziennikarz, publicysta, krytyk, tłumacz, redaktor, konsultant programów literackich)
Data emisji: 5.03.2019
Godzina emisji: 21.09

ml/gs


Czytaj także

Polska Mae West i jej sekrety

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 22:12
Ze zdjęcia patrzy na nas piękna, beztrosko roześmiana kobieta w słomkowym kapeluszu. To okładka tygodnika "Kino" z 3 września 1939 roku. A jej bohaterką jest gwiazda przedwojennego kina, sceny i rewii – Ina Benita.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy dekady polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 22:00
Kino 89+ – pod tym hasłem Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny rozpoczyna dzisiaj cykl pokazów i spotkań z twórcami filmów oraz specjalistami z różnych dziedzin.
rozwiń zwiń