Kto wygra wybory na Ukrainie?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:14
Za nieco ponad trzy tygodnie odbędą się wybory prezydenckie na Ukrainie. Jak rozkładają się szanse wyborcze czołówki kandydatów na czele z obecnym prezydentem Petro Poroszenką?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jakie atuty ma była premier Ukraina Julia Timoszenko? A może na czoło wyścigu prezydenckiego wysunie się komik telewizyjny Wołodymyr Zelenski? 

– Prezydent Poroszenko jest bardzo aktywny i pozycjonuje się jako ten, który przewodził Ukrainie w trudnym czasie, czyli wojny z Rosją i jako ten, który dba o narodowe tradycje – mówi Łukasz Adamski, wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia.

– Jak pokazują ostatnie badania Julia Timoszenko sporo traci w sondażach. Jeżeli wchodzi do drugiej tury, to przegrywa za każdym razem. Tak właśnie wskazują te obserwacje – podkreśla Olena Babakova, analityk spraw ukraińskich. 

W jaki położeniu znajduje się Ukraina pięć lat po zwycięstwie rewolucji Majdanu Niepodległości? Czy są widoki na zakończenie wojny z Rosją? Czy wybory coś zmienią? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:  Piotr Semka
Goście: Olena Babakova (analityk spraw ukraińskich), Olga Popowicz (historyk i analityk polityczny z Fundacji "Nasz Wybór"), Łukasz Adamski (wicedyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia), Jerzy Haszczyński (dziennik "Rzeczpospolita"), Wojciech Poczachowski (znawca tematyki ukraińskiej)
Data emisji: 12.03.2019
Godzina emisji: 21.10

Czytaj także

Żarty się skończyły…

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 22:00
Od "Plastusiowego Pamiętnika" przez "Anię z Zielonego Wzgórza" w radiu, "Wojnę domową" i "Czterdziestolatka" w telewizji, po Hermenegildę Kociubińską, żonę Wacia, hrabinę Tyłbaczewską czy biedną sierotkę, maskotkę, idiotkę – ekranowe, radiowe, sceniczne wcielenia Ireny Kwiatkowskiej towarzyszą nam od dzieciństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest prawda historyczna o działalności Romualda Rajsa ps. "Bury"?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 22:15
"Klub Trójki" Grzegorza Górnego poświęcony był najbardziej kontrowersyjnej postaci spośród Żołnierzy Wyklętych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki sens ma sztuka?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 15:58
"Niepomny jutra, płochy i swawolny, Przez całe lato śpiewał konik polny. Lecz przyszła zima, śniegi, zawieruchy – Gorzko zapłakał biedaczek." Za to mrówka…
rozwiń zwiń