Mamy i dzieci

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 21:00
W Klubie Trójki będziemy rozmawiać dziś o wpływie matek na dzieci - z całym skomplikowaniem właściwym tej kwestii. O więziach rodzinnych, o rolach społecznych i popełnianych błędach. Do usłyszenia po 21.
Audio

Dziś Dzień Matki, chciałbym zatem porozmawiać o wpływie matek na dzieci - z całym skomplikowaniem właściwym tej kwestii. Bo z jednej strony jest jak w piosence, którą wiele lat temu nagrał Wojciech Młynarski, że "nie ma jak u mamy", z drugiej wszakże - trudno przeczyć, że rola "idealnej matki" jest trudna i bywają również matki toksyczne, choć zwłaszcza 26 maja przykrywamy pamięć o tym grubą warstwą słodkich słów. Więc z czułością i empatią, ale i rzeczowo, spróbujemy przyjrzeć się tej szczególnej więzi między dzieckiem a matką, zobaczyć realną różnicę między rolą matki i ojca, a wreszcie przyjrzeć się najczęstszym błędom, które matkom się zdarzają, a prowadzą do komplikacji w późniejszym życiu ich dziecka.

Naszymi gośćmi będą: Małgorzata Liszyk-Kozłowska, psycholożka i psychoterapeutka, oraz Lena Rogowska - animatorka kultury, zajmująca się m.in. dziewczynami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Kiedy jest dobry czas na urodzenie dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2010 10:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jestem mamą!

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2010 10:45
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pod skrzydłami MAMY

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 00:00
Związek z matką decyduje o uczuciowym nastawieniu dziecka do świata, ale żeby nie bać się wejść w ten świat, musi nastąpić stopniowe oddzielenie od matki, fizyczne i emocjonalne, pisał polski psychiatra Antoni Kępiński. Co dzieje się pod skrzydłami..
rozwiń zwiń