Tajemnice naszego mózgu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 22:12
18 marca to Europejski Dzień Mózgu. W "Klubie Trójki" Dariusz Bugalski i jego goście rozmawiali na temat tajemnic narządu odpowiedzialnego za nasze codzienne funkcjonowanie. 
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

– Dolna część naszego mózgu odpowiada bardziej za zbieranie i zapamiętywanie informacji, rozpoznawanie kształtów, a górny za kojarzenie faktów, planowanie czy układanie strategii – mówi Grzegorz Bora, lekarz i popularyzator wiedzy o mózgu. – Wiemy już, że nie ma lewopółkulowych i prawopółkulowych osób. W tej chwili mamy świadomość, że te dwie półkule się uzupełniają – dodaje Małgorzata Bora.  

Jakie tryby mogli reprezentować członkowie zespołu The Beatles? Co powinniśmy wiedzieć o naszym mózgu? Czy wciąż ten narząd skrywa tak wiele tajemnic jak lata temu? Czy my wykorzystujemy mózg, czy to jednak on wykorzystuje nas? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: Małgorzata Bora (lekarz, coach, popularyzatorka wiedzy o mózgu), Grzegorz Bora (lekarz, coach, popularyzator wiedzy o mózgu) 
Data emisji: 18.03.2019
Godzina emisji: 21.09

kw

Czytaj także

Kwantechizm, czyli klatka na ludzi

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 22:14
Gościem "Klubu Trójki" był autor książki o tym intrygującym tytule – fizyk, dr hab. Andrzej Dragan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co niesie krzyż?

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 22:00
Jest nieustannie obecny w kulturze od wszech czasów – zarówno pogańskiej, jak chrześcijańskiej; jako znak graficzny, w funkcji dekoracyjnej, jak i w znaczeniu symbolicznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Węgry, Polska, Słowacja – sto lat wspólnych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 22:00
Polacy, Węgrzy i Słowacy od wieku budują swoje nowoczesne relacje polityczne i społeczne. 
rozwiń zwiń