X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Arnhild Lauveng o książce "Niepotrzebna jak róża”

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2009 21:00
Arnhild Lauveng przez dziesięć lat była pacjentką szpitali psychiatrycznych z diagnozą schizofrenii. Dziś jako absolwentka psychologii wykłada na całym świecie, wydaje kolejne książki
Audio
  • Arnhild Lauveng o książce "Niepotrzebna jak róża” (Klub Trójki)
Róża
RóżaFoto: cod_gabriel, źr. Flickr, lic. CC

Arnhild Lauveng jest pisarką: autorką bestsellera "Byłam po drugiej stronie lustra”, w którym opisuje swoją walkę o wyzdrowienie. Właśnie ukazała się jej kolejna książka równie mądra i  również budząca nadzieję: "Niepotrzebna jak róża”.
Arnhild Lauveng była gościem "Klubu Trójki" 18 listopada 2009 roku. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Dariusz Bugalski.
-----------------------------------------------------------------

Arnhild Lauveng, autorka książki Niepotrzebna jak róża. Potrzeba normalności w chorobie psychicznej była naszym gościem w Klubie Trójki w środę, 18 listopada.
Nigdy jeszcze nie przyszło tyle listów. Były to prośby o książkę, którą Trójka objęła patronatem, refleksje, prośby o pomoc i podziękowania.
Ponieważ nie jesteśmy w stanie odpisać na wszystkie listy, a wysyłanie wszystkim Państwu jednej odpowiedzi, byłoby niestosowne, zamieszczamy tu tych kilka zdań.
Dziękujemy, przede wszystkim w imieniu Arnhild. Jest wspaniałą, dzielną dziewczyną. Dokonała rzeczy wydawałoby się niemożliwej - wyleczyła się ze schizofrenii. Pisze o tym i mówi w niezwykły sposób: pełen dojrzałości, mądrości i humoru. Jej opowieść dotyczy nie tylko choroby psychicznej; dotyczy rozwoju. Jest zwyczajna i ludzka. Cieszymy się, że Państwo to docenili.
Otrzymaliśmy od wydawcy książki Arnhild Lauveng dla Państwa. Niestety, nie możemy ich wysłać wszystkim, którzy o nie poprosili. Zdecydowaliśmy, że roześlemy je przede wszystkim tym, którym mogą najbardziej pomóc: chorym, ich rodzinom i bliskim, terapeutom i lekarzom.
Arnhild upoważniła nas do udostępnienia jej adresu mailowego zainteresowanym. Chętnie przekażemy jej państwa maile (po angielsku).

Czytaj także

"Byłam po drugiej stronie lustra" - Arnhild Lauveng

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2007 17:28
Przez dziesięć lat Arnhild przebywała na oddziałach psychiatrycznych z diagnozą schizofrenii. Była psychotyczką, która własne ciało cięła do krwi odłamkami szkła. Dzisiaj, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Oslo, pracuje jako psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arnhild Lauveng - Niepotrzebna jak róża

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2009 00:43
Czy ludzie chorzy psychicznie są mniej wartościowi? Kto ma decydować czym jest poprawa zdrowia psychicznego? Dlaczego chorujący kiedyś, muszą być zazwyczaj dwa razy bardziej zdrowi, aby za zdrowych zostać uznanymi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkania z wybitną literaturą w Klubach Trójki

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2009 09:00
Po wielkim sukcesie Klubu Trójki, którego gościem była Arnhild Lauveng, długoletnia pacjentka szpitali psychiatrycznych, autorka książki „Niepotrzebna jak róża”, autorzy audycji również w tym tygodniu przygotowali spotkania z literaturą.
rozwiń zwiń