Arnhild Lauveng o książce "Niepotrzebna jak róża”

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2009 21:00
Arnhild Lauveng przez dziesięć lat była pacjentką szpitali psychiatrycznych z diagnozą schizofrenii. Dziś jako absolwentka psychologii wykłada na całym świecie, wydaje kolejne książki
Audio
  • Arnhild Lauveng o książce "Niepotrzebna jak róża” (Klub Trójki)
Róża
RóżaFoto: cod_gabriel, źr. Flickr, lic. CC

Arnhild Lauveng jest pisarką: autorką bestsellera "Byłam po drugiej stronie lustra”, w którym opisuje swoją walkę o wyzdrowienie. Właśnie ukazała się jej kolejna książka równie mądra i  również budząca nadzieję: "Niepotrzebna jak róża”.
Arnhild Lauveng była gościem "Klubu Trójki" 18 listopada 2009 roku. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Dariusz Bugalski.
-----------------------------------------------------------------

Arnhild Lauveng, autorka książki Niepotrzebna jak róża. Potrzeba normalności w chorobie psychicznej była naszym gościem w Klubie Trójki w środę, 18 listopada.
Nigdy jeszcze nie przyszło tyle listów. Były to prośby o książkę, którą Trójka objęła patronatem, refleksje, prośby o pomoc i podziękowania.
Ponieważ nie jesteśmy w stanie odpisać na wszystkie listy, a wysyłanie wszystkim Państwu jednej odpowiedzi, byłoby niestosowne, zamieszczamy tu tych kilka zdań.
Dziękujemy, przede wszystkim w imieniu Arnhild. Jest wspaniałą, dzielną dziewczyną. Dokonała rzeczy wydawałoby się niemożliwej - wyleczyła się ze schizofrenii. Pisze o tym i mówi w niezwykły sposób: pełen dojrzałości, mądrości i humoru. Jej opowieść dotyczy nie tylko choroby psychicznej; dotyczy rozwoju. Jest zwyczajna i ludzka. Cieszymy się, że Państwo to docenili.
Otrzymaliśmy od wydawcy książki Arnhild Lauveng dla Państwa. Niestety, nie możemy ich wysłać wszystkim, którzy o nie poprosili. Zdecydowaliśmy, że roześlemy je przede wszystkim tym, którym mogą najbardziej pomóc: chorym, ich rodzinom i bliskim, terapeutom i lekarzom.
Arnhild upoważniła nas do udostępnienia jej adresu mailowego zainteresowanym. Chętnie przekażemy jej państwa maile (po angielsku).

Czytaj także

"Byłam po drugiej stronie lustra" - Arnhild Lauveng

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2007 17:28
Przez dziesięć lat Arnhild przebywała na oddziałach psychiatrycznych z diagnozą schizofrenii. Była psychotyczką, która własne ciało cięła do krwi odłamkami szkła. Dzisiaj, po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Oslo, pracuje jako psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arnhild Lauveng - Niepotrzebna jak róża

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2009 00:43
Czy ludzie chorzy psychicznie są mniej wartościowi? Kto ma decydować czym jest poprawa zdrowia psychicznego? Dlaczego chorujący kiedyś, muszą być zazwyczaj dwa razy bardziej zdrowi, aby za zdrowych zostać uznanymi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkania z wybitną literaturą w Klubach Trójki

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2009 09:00
Po wielkim sukcesie Klubu Trójki, którego gościem była Arnhild Lauveng, długoletnia pacjentka szpitali psychiatrycznych, autorka książki „Niepotrzebna jak róża”, autorzy audycji również w tym tygodniu przygotowali spotkania z literaturą.
rozwiń zwiń