X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sześć lat pontyfikatu Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 22:00
Mija sześć lat, jakie upłynęły od wyboru papieża Franciszka. W audycji mówiliśmy o rewolucji doktrynalnej i duszpasterskiej oraz skandalach pedofilskich w Kościele.
Audio
  • Podsumowanie sześciu lat pontyfikatu Franciszka (Klub Trójki)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock

W 2013 roku na głowę Kościoła wybrany został kardynał Jorge Mario Bergoglio, który, już jako papież, przyjął imię Franciszek I. Wielu watykanistów mówi, że jest to najbardziej rewolucyjny pontyfikat w historii. Czy te twierdzenia są uzasadnione? Na czym miałaby polegać jego wyjątkowość?

– Wielu dziennikarzy, obserwatorów życia kościelnego mówi, że papież Franciszek jest nie tyle reformatorem, co rewolucjonistą. Zgadzam się z taką opinią, bo rzeczywiście zmiany, które wprowadza od 6 lat, mają bardzo głębokie konsekwencje, gdy chodzi o życie katolików, funkcjonowanie kościoła katolickiego na wszystkich kontynentach. Można powiedzieć o dwóch poziomach tego rewolucyjnego pontyfikatu. Pierwszy, mniej ważny, to poziom symboliczny. Papież Franciszek wprowadza styl prostoty, bezpośredniości. Jest takim ludzkim papieżem, który bezpośrednio kontaktuje się z wieloma osobami. Jest też drugi, o wiele głębszy poziom. To kwestia reform, które on wprowadza, i które doprowadzą Kościół do radykalnych zmian w najbliższych dziesięcioleciach – mówi ks. prof. Andrzej Kobyliński.

Jak uzasadnia swoje zmiany w Kościele papież Franciszek? Jak szybko możemy być świadkami pierwszych wielkich zmian, które wprowadza Ojciec Święty? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: ks. prof. Andrzej Kobyliński (UKSW), red. Paweł Chmielewski (portal PCh24)
Data emisji: 20.03.2019
Godzina emisji: 21.09

ml

Czytaj także

Papież Franciszek. 5 lat pontyfikatu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 07:15
Franciszek rozpoczął swe urzędowanie w Kościele 13 marca 2013 roku. Wielu watykanistów uważa jego pontyfikat za przełomowy w dziejach papiestwa w ciągu ostatnich kilkuset lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zostało z dziedzictwa Jana Pawła II?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 22:00
Czy jest ono nadal żywe i inspirujące? Czym jest przesłanie papieża dla wchodzącej w dorosłe życie generacji Polaków, która nie pamięta już jego pontyfikatu, ewentualnie przeżywała jedynie jego odchodzenie?
rozwiń zwiń