O Kaukazie i Zakaukaziu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2010 21:00
Wojciech Górecki w kolejnej swojej książce - zatytułowanej "Toast za przodków" - oprowadza nas po skomplikowanym świecie "Kaukazu południowego" czy "Zakaukazia". Spotkanie z autorem dziś po 21.
Audio

Wojciech Górecki w kolejnej swojej książce - zatytułowanej  "Toast za przodków" - oprowadza nas po skomplikowanym świecie "Kaukazu południowego" czy "Zakaukazia" (w tamtej rzeczywistości nie ma niewinnych słów, każde ciągnie za sobą jakieś koncepcje polityczne, a może nawet światopoglądy).

Odwiedzamy z reporterem Gruzję i Armenię, mieszkamy z nim w Azerbejdżanie. Tu gdzieś kończy się geograficznie Europa i zaczyna Azja. Kulturowe granice, jak zapewnia autor, musiałyby biec zakosami, oddzielając niekiedy sąsiadów mieszkających na tej samej ulicy.

Trójka jest jednym z patronów medialnych książki "Toast za przodków". Gościem Klubu Trójki będzie jej autor, Wojciech Górecki.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Trójka Przekracza Granice 3!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2008 23:45
Już po raz trzeci na antenie wielka wyprawa - Trójka Przekracza Granice! Tym razem nasi reporterzy ruszą w rejon Kaukazu i byłych republik radzieckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaki to kontynent?

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 10:59
Na półki księgarń trafiła kolejna kaukaska opowieść Wojciecha Góreckiego "Toast z przodków".
rozwiń zwiń