"Biała wstążka" Michaela Hanekego

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2009 21:00
Dziś, bezpośrednio po przedpremierowym pokazie "Białej wstążki" Michaela Hanekego w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, będziemy w Klubie Trójki rozmawiać o filmie i o jego znaczeniu, o totalitaryzmie i surowej dyscyplinie w wychowaniu dzieci.
Audio

Dziś, bezpośrednio po przedpremierowym pokazie "Białej wstążki" Michaela Hanekego w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, będziemy w Klubie Trójki rozmawiać o filmie i o jego znaczeniach. Zapytamy o źródła totalitaryzmu (choć czy tegoroczny laureat Złotej Palmy opowiada właśnie o tym? - tak się "Białą wstążkę" interpretuje, ale autor audycji przyznaje się w tej materii do sceptycyzmu), o niebezpieczeństwa wychowywania dzieci w surowej dyscyplinie, o przemoc jako formę buntu. Być może zadamy również bardzo stare pytanie "Unde malum?" (Skąd zło?).

Państwa i moimi gośćmi będą: Katarzyna Miller, psycholożka i psychoterapeutka oraz Janusz Wróblewski, krytyk filmowy.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Złota Palma dla Białej wstążki

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2009 11:21
Złotą Palmę - główną nagrodę 62. Festiwalu Filmowym w Cannes - otrzymał film austriackiego reżysera Michaela Hanekego "Biała wstążka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Biała wstążka” przedpremierowo w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2009 22:00
Już w najbliższy czwartek, w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, odbędzie się pokaz najnowszego filmu Michaela Haneke – „Biała wstążka”. Obraz ten zdobył w tym roku Złotą Palmę w Cannes, otwierał również wrocławski festiwal Era Nowe Horyzonty, odbywający się pod patronatem Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinowe zawirowania 2009 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2009 10:05
To był dobry rok dla kina, który pobudził apetyt wielu miłośników X muzy.
rozwiń zwiń