X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak ostrzec nas samych?

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 22:13
– Czytając o problemie zmian klimatycznych od 2012 roku, pogrążam się w stanie zniechęcenia do ludzkości – mówi prof. Ewa Bińczyk, autorka książki "Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu".
Audio
  • Człowieka zmienia świat. Czy tylko na gorsze? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/Mysticsartdesign

Okładka książki "Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu" Okładka książki "Epoka człowieka. Retoryka i marazm antropocenu"

– Tak naprawdę komentuję to, co na ten temat piszą inni, bo ja rekonstruuję głosy naukowców. Pokazuję jakie pojęcia występują czy jakie pytania są stawiane. W tej książce piszę też o naszej wyobraźni, a dokładniej o tym, jak ona wygląda w XXI wieku – mówi o swojej publikacji gość Dariusza Bugalskiego – Powinniśmy ostrzegać decydentów i mówić im o tym, że radykalnie potrzebujemy się zmienić. Zwłaszcza w krajach rozwiniętych. Książka jest o zmianie klimatycznej, o planetarnym kryzysie środowiskowym i o tym, dlaczego my sami z tym nic nie robimy – dodaje prof. Ewa Bińczyk. 

Debata na temat antropocenu ze względu na swoją wielowymiarowość i wyjątkowy potencjał filozoficzny ma szanse stać się jedną z najważniejszych dyskusji XXI stulecia. W dyskusji tej biorą udział geologowie, przedstawiciele i przedstawicielki nauki o systemie Ziemi, klimatolodzy, historyczki środowiska, geografowie społeczni, antropolożki, filozofowie oraz socjolożki. Możliwe, że mamy do czynienia z interdyscyplinarnym "zwrotem w stronę antropocenu". Co nas czeka, jeśli nie zmienimy swojego podejścia do naszej planety? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Gość: prof. Ewa Bińczyk (filozof, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
Data emisji: 25.03.2019
Godzina emisji: 21.09

kw/mat. promocyjne/gs

Czytaj także

Być samym sobą. O czym opowiada film "Girl"?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 22:13
W tym wydaniu audycji spotkanie z filmem i innością, która nie jest wcale taka inna i odległa niż mogłoby się wydawać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sześć lat pontyfikatu Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 22:00
Mija sześć lat, jakie upłynęły od wyboru papieża Franciszka. W audycji mówiliśmy o rewolucji doktrynalnej i duszpasterskiej oraz skandalach pedofilskich w Kościele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sto lat Bauhausu

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 22:00
W marcu br. obchodzimy setną rocznicę powstania Bauhausu. Ta awangardowe szkoła wzornictwa, architektury, fotografii i rzemiosł przeobrazila myślenie o sztuce w XX wieku.
rozwiń zwiń