Czy generacja internetu jest gotowa na prawdziwe życie?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 22:22
Książka prof. Jean M. Twenge opowiada o generacji urodzonej po 1995 roku, czyli tytułowej "iGen"(generacji Internetu).
Audio
  • Jaka przyszłość czeka najmłodsze pokolenie? (Klub Trójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: antoniodiaz/shutterstock.com

"iGen. Dlaczego dzieciaki dorastające w sieci są mniej zbuntowane, bardziej tolerancyjne, mniej szczęśliwe - i zupełnie nieprzygotowane do dorosłości"  Jean M. Twenge Okładka książki Jean M. Twenge

Podtytuł zastanawia: "Dlaczego dzieciaki dorastające w sieci są mniej zbuntowane, bardziej tolerancyjne, mniej szczęśliwe – i zupełnie nieprzygotowane do dorosłości". Jest i jego ciąg dalszy, jak przypis: "I co to oznacza dla nas wszystkich"? No właśnie…

– To jest pokolenie, które nie zna świata bez internetu i wchodziło w młodość z telefonem w ręku. Chyba rzeczywiście jest tak, że ci młodzi lubią swoje smartfony bardziej niż ludzi. Jeżeli popatrzymy na czynniki, które miałyby wyróżniać to pokolenie, to z całą pewnością komórka w ręku jest tutaj istotnym elementem – mówi psycholog prof. Tomasz Grzyb.

Czy "dzieciaki dorastające w sieci" poradzą sobie w przyszłości? Jak będą funkcjonować za kilkanaście lat? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Gość: prof. Tomasz Grzyb (psycholog)
Data emisji: 1.04.2019
Godzina emisji: 21.10

kw/ml

Czytaj także

Sztuczna inteligencja w medycynie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 22:00
W wielu filmach science-fiction zamiast lekarza jest maszyna – inteligentny system, który bada, diagnozuje i przepisuje lekarstwa. Czy taka czeka nas przyszłość?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co mówi twarz?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 22:13
Niedawno ukazała się książka autorstwa Paola Sorrentino (reżysera) "Nieistotne wizerunki". Owe wizerunki, to dwadzieścia kilka czarno-białych fotografii nieznanych ludzi ujętych w tzw. półzbliżeniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest kondycja polskiego kina historycznego?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 22:13
Od dwóch tygodni w kinach można oglądać film "Kurier" Władysława Pasikowskiego. Recenzje są różne, od entuzjastycznych po krytyczne, co wydaje się być dobrym świadectwem emocji, które obraz ten wywołuje.
rozwiń zwiń