X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy generacja internetu jest gotowa na prawdziwe życie?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 22:22
Książka prof. Jean M. Twenge opowiada o generacji urodzonej po 1995 roku, czyli tytułowej "iGen"(generacji Internetu).
Audio
  • Jaka przyszłość czeka najmłodsze pokolenie? (Klub Trójki)
Internet może być dziś źródłem wielu zagrożeń dla dzieci i młodzieży. Zdjęcie ilustracyjne
Internet może być dziś źródłem wielu zagrożeń dla dzieci i młodzieży. Zdjęcie ilustracyjneFoto: antoniodiaz/shutterstock.com

"iGen. Dlaczego dzieciaki dorastające w sieci są mniej zbuntowane, bardziej tolerancyjne, mniej szczęśliwe - i zupełnie nieprzygotowane do dorosłości"  Jean M. Twenge Okładka książki Jean M. Twenge

Podtytuł zastanawia: "Dlaczego dzieciaki dorastające w sieci są mniej zbuntowane, bardziej tolerancyjne, mniej szczęśliwe – i zupełnie nieprzygotowane do dorosłości". Jest i jego ciąg dalszy, jak przypis: "I co to oznacza dla nas wszystkich"? No właśnie…

– To jest pokolenie, które nie zna świata bez internetu i wchodziło w młodość z telefonem w ręku. Chyba rzeczywiście jest tak, że ci młodzi lubią swoje smartfony bardziej niż ludzi. Jeżeli popatrzymy na czynniki, które miałyby wyróżniać to pokolenie, to z całą pewnością komórka w ręku jest tutaj istotnym elementem – mówi psycholog prof. Tomasz Grzyb.

Czy "dzieciaki dorastające w sieci" poradzą sobie w przyszłości? Jak będą funkcjonować za kilkanaście lat? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Gość: prof. Tomasz Grzyb (psycholog)
Data emisji: 1.04.2019
Godzina emisji: 21.10

kw/ml

Czytaj także

Sztuczna inteligencja w medycynie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 22:00
W wielu filmach science-fiction zamiast lekarza jest maszyna – inteligentny system, który bada, diagnozuje i przepisuje lekarstwa. Czy taka czeka nas przyszłość?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co mówi twarz?

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 22:13
Niedawno ukazała się książka autorstwa Paola Sorrentino (reżysera) "Nieistotne wizerunki". Owe wizerunki, to dwadzieścia kilka czarno-białych fotografii nieznanych ludzi ujętych w tzw. półzbliżeniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka jest kondycja polskiego kina historycznego?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 22:13
Od dwóch tygodni w kinach można oglądać film "Kurier" Władysława Pasikowskiego. Recenzje są różne, od entuzjastycznych po krytyczne, co wydaje się być dobrym świadectwem emocji, które obraz ten wywołuje.
rozwiń zwiń