Rodziny zastępcze

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2009 21:00
W dzisiejszym Klubie Trójki porozmawiamy o sytuacji rodzin zastępczych. Dlaczego są one potrzebne? Z jakich powodów ludzie decydują się na rodzicielstwo zastępcze? Na czym polegają ich radości, a na czym troski? Do usłyszenia po 21.00.
Audio

Uchwałą Sejmu RP rok 2009 był Rokiem Rodzicielstwa Zastępczego. Pojęcie to obejmuje zarówno przypadki adopcji, jak pogotowia rodzinne i wreszcie zawodowe rodziny zastępcze. W związku z tym Fundacja Świętego Mikołaja (m.in. we współpracy z Trójką) prowadziła całoroczną akcję, której składnikami były między innymi kolejne części raportu o rodzicielstwie zastępczym, a także badania społeczne, przeprowadzone przez Fundację we współpracy z Instytutem Badawczym Millward Brown SMG / KRC.

W dzisiejszym Klubie Trójki chciałbym porozmawiać o sytuacji rodzin zastępczych. Dlaczego są one potrzebne? Z jakich powodów ludzie decydują się na rodzicielstwo zastępcze? Na czym polegają ich radości, a na czym troski? O tym wszystkim będą mówili nasi goście, a mianowicie: prezes Fundacji Świętego Mikołaja Dariusz Karłowicz, koordynator Fundacji Michał Rżysko oraz Michał Dąbrowski, który prowadzi Rodzinny Integracyjny Dom Dziecka w Warszawie.

Zapraszam - Jerzy Sosnowski

Czytaj także

"DGP": tysiące dzieci latami czekają na dom

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2010 07:09
Tysiące wychowanków domów dziecka miesiącami, a nawet latami czeka na nowy dom. Najstarsze z nich nie mają żadnych szans na rodzinę - wynika z raportu przygotowanego dla władz Platformy Obywatelskiej, do którego dotarł "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Domy dziecka

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2010 21:00
Domy dziecka są nadal problemem. Sensowną alternatywą jest rodzicielstwo zastępcze. Istnieje wprawdzie projekt nowej ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, ale czy będzie wystarczającym wsparciem?
rozwiń zwiń