X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakie wspólne wartości wciąż łączą Europę?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 22:00
Niedawny pożar katedry Notre Dame w Paryżu dla wielu stał się pretekstem do rozważań nad kondycją współczesnego chrześcijaństwa, a zwłaszcza katolicyzmu, nie tylko we Francji, ale w coraz bardziej zlaicyzowanej Europie.
Audio
  • Czy istnieje duchowa więź między Europejczykami? (Klub Trójki)
Francuscy strażacy wchodzą do spalonej katedry Notre Dame
Francuscy strażacy wchodzą do spalonej katedry Notre DameFoto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Czy religia i kultura chrześcijańska mogą być jeszcze czymś, co łączy Europejczyków, czy też powinniśmy szukać innych wspólnych wartości łączących mieszkańców naszego kontynentu?

– Jest pełna zgoda, co do tego, że nawet Notre Dame, czy bazylika św. Piotra, to tylko domy boże, ale ręką ludzką uczynione, które mają odzwierciedlać uczucia ludzkie i spotykać ich ze sobą przed Bogiem w godnych, jak najpiękniejszych warunkach, ale jest to tylko dom. Prawdziwa relacja człowieka z Bogiem jest związana z czymś innym, co jest duchową, niematerialną rzeczywistością. Jasnym jest, że nie możemy powiedzieć, że "oto płonie katedra Notre Dame – oto płonie chrześcijańska Europa". To zbyt duże uproszczenie – mówi ks. prof. Witold Kawecki.

Czy istnieje dziś coś, co scala wspólnotę Europejczyków? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: prof. Jan Grosfeld (ekonomista, politolog i działacz katolicki, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, autor wielu książek i artykułów o tematyce teologiczno-społecznej), ks. prof. Witold Kawecki (redemptorysta, profesor nauk teologicznych, specjalista z zakresu teologii moralnej, dyrektor Instytutu Wiedzy o Kulturze, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego)
Data emisji: 17.04.2019
Godzina emisji: 21.09

ml

Czytaj także

Jaka jest dziś kondycja Kościoła?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 22:00
Coraz częściej komentatorzy religijni na świecie piszą, że Kościół przeżywa dziś największy kryzys od czasów reformacji, a nawet od IV wieku, gdy zdominowała go herezja arianizmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska spadkobierczynią kultury Rzymu?

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 22:00
Grzegorz Górny i jego goście rozmawiali o tezach zawartych w książce Marka Cichockiego "Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii".
rozwiń zwiń