Czy należy się obawiać 5G?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 22:00
Nadchodzi technologia 5G, która będzie rewolucją w świecie łączności bezprzewodowej. Dlaczego budzi tyle kontrowersji?
Audio
  • Skąd się biorą kontrowersje wokół 5G? (Klub Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Jedni twierdzą, że jest bardzo niebezpieczna, inni, że nic nam nie grozi. Technologia 5G to coś, do czego przygotowują się firmy telekomunikacyjne, ale im bliżej do jej uruchomienia, tym więcej wokół niej emocji.

– To kolejny etap ewolucji. Pojawiają się nowe usługi – zaczynaliśmy od kanałów rozmównych, obecnie powszechnie dostępny jest internet. Potrzebujemy sposobów, by takie urządzenia jak telefon komórkowy, zyskiwało nowe funkcjonalności – tłumaczy prof. Andrzej Krawczyk z WIM.

Czy telefon komórkowy jest niebezpieczny niezależnie od tego w jakim systemie on działa? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Tomasz Rożek
Goście: prof. Andrzej Krawczyk (Wojskowy Instytut Medyczny) i Paweł Deoniziak (Departament Częstotliwości Urzędu Komunikacji Elektronicznej)
Data emisji: 30.04.2019
Godzina emisji: 21.08

ml

Czytaj także

Fizyka cząstek, czyli jak poznać "czarną magię"

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 22:00
Dla większości z nas fizyka cząstek to czysta magia, a kaony, leptony i hiperony brzmią jak nazwiska elfów i krasnoludów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztuczna inteligencja w medycynie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 22:00
W wielu filmach science-fiction zamiast lekarza jest maszyna – inteligentny system, który bada, diagnozuje i przepisuje lekarstwa. Czy taka czeka nas przyszłość?
rozwiń zwiń