X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Byli sobie raz". Sława kota Iwana nie ginie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 22:00
Z okładki przenikliwie spogląda kot Iwan – Tadeusz Konwicki opisywał go jako prześladowcę, Danuta Konwicka w swoich rysunkach pokazywała jego łagodniejsze oblicze. Oboje są nim zajęci na tym zdjęciu, przed nimi siedzą córki – Anna (robi na drutach) i Maria (wprawdzie patrzy w obiektyw, ale się nie uśmiecha). To zdjęcie rodzinne Konwickich znalazło się na okładce wydanej niedawno książki Marii Konwickiej.
Audio
Warszawa 1955. Prozaik, scenarzysta i reżyser filmowy, Tadeusz Konwicki z córką Marią
Warszawa 1955. Prozaik, scenarzysta i reżyser filmowy, Tadeusz Konwicki z córką MariąFoto: PAP/Stanisław Dąbrowiecki

Okładka książki Marii Konwickiej "Byli sobie raz", która ukazała się w Wydawnictwie Znak Okładka książki Marii Konwickiej "Byli sobie raz", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak

Każdy, kto czytał prozę Tadeusza Konwickiego, z pewnością zna kota Iwana. Również na kartach książki Marii Konwickiej nie brakuje opowieści o czworonożnym ulubieńcu rodziny.

– Wszyscy na tym zdjęciu jesteśmy tacy byle jacy. Najlepsze wrażenie robi kot. Patrzy Holoubkiem. Ma taki intensywny wzrok, jakby miał za chwilę wygłosić Wielką Improwizację – mówiła z uśmiechem Maria Konwicka i dodała, że zgłasza się do niej coraz więcej osób chcących poznać historię kota Iwana. – Sława kota Iwana nie ginie, a nawet jeszcze rośnie. Dostałam nawet propozycję, by wydać jego biografię – dodaje.

"Byli sobie raz" to opowieść utkana ze wspomnień, cytatów, skrawków, zapisków, rysunków i zdjęć. Opowieść o dwóch rodzinach – Leniców i Konwickich. I o przyjaciołach.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: Maria Konwicka (córka Tadeusza Konwickiego, autorka książki "Byli sobie raz")
Data emisji: 7.05.2019
Godzina emisji: 21.08

gs/abi

Czytaj także

Polska Mae West i jej sekrety

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 22:12
Ze zdjęcia patrzy na nas piękna, beztrosko roześmiana kobieta w słomkowym kapeluszu. To okładka tygodnika "Kino" z 3 września 1939 roku. A jej bohaterką jest gwiazda przedwojennego kina, sceny i rewii – Ina Benita.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Być samym sobą. O czym opowiada film "Girl"?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 22:13
W tym wydaniu audycji spotkanie z filmem i innością, która nie jest wcale taka inna i odległa niż mogłoby się wydawać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórczość, życie i dziedzictwo Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 22:00
W "Klubie Trójki" o twórczości Krzysztofa Komedy rozmawiamy z Michałem Margańskim i Mariuszem Gradowskim, ale sięgamy też do archiwów Polskiego Radia.
rozwiń zwiń