Wajda na żądanie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 22:00
– Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad tą instytucją. W Warszawie nie było wcześniej centrum kultury filmowej. Nadrabiamy teraz tę lukę – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Audio
Andrzej Wajda
Andrzej WajdaFoto: Archiwum Fotograficzne Edwarda Hartwiga/NAC

W Muzeum Narodowym w Krakowie do września będzie można oglądać znakomitą wystawę poświęconą Andrzejowi Wajdzie, a w Warszawie na początku maja działalność rozpoczęło Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

O tym, jak rozumieć sformułowanie "kultura filmowa"; o tym, jak znajomość języka filmowego może pomóc zrozumieć rzeczywistość i o tym, jak osoba i dorobek patrona wpływa na różne płaszczyzny działalności Centrum rozmawiamy w Trójce z dyrektorką CFK Joanną Rożen-Wojciechowską i szefową działu edukacji CFK Katarzyną Ślesicką.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Joanna Rożen-Wojciechowska (dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy), Katarzyna Ślesicka (producentka filmowa, pełnomocniczka dyrektorki ds. edukacji filmowej Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy)
Data emisji: 21.05.2019
Godzina emisji: 21.09

ml/mk

Czytaj także

Stan Sakai: staram się dbać o detale

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 13:47
W tym wydaniu audycji mówimy o Japonii z okresu Edo. Pojawia się ona na kartach kultowych już komiksów "Usagi Yojimbo", których twórcą jest Stan Sakai.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie Iny Benity. Prawda odkryta po latach

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 11:00
Miała burzliwy życiorys obrośnięty legendami i bagażem plotek godnym gwiazdy filmowej. Przez wiele lat sądzono, że zginęła podczas Powstania Warszawskiego w kanałach, razem z maleńkim synem Tadeuszem, który – jak powtarzano – był owocem romansu z oficerem Wehrmachtu…
rozwiń zwiń