X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wajda na żądanie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 22:00
– Od wielu miesięcy pracowaliśmy nad tą instytucją. W Warszawie nie było wcześniej centrum kultury filmowej. Nadrabiamy teraz tę lukę – mówi Joanna Rożen-Wojciechowska z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
Audio
Andrzej Wajda
Andrzej WajdaFoto: Archiwum Fotograficzne Edwarda Hartwiga/NAC

W Muzeum Narodowym w Krakowie do września będzie można oglądać znakomitą wystawę poświęconą Andrzejowi Wajdzie, a w Warszawie na początku maja działalność rozpoczęło Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

O tym, jak rozumieć sformułowanie "kultura filmowa"; o tym, jak znajomość języka filmowego może pomóc zrozumieć rzeczywistość i o tym, jak osoba i dorobek patrona wpływa na różne płaszczyzny działalności Centrum rozmawiamy w Trójce z dyrektorką CFK Joanną Rożen-Wojciechowską i szefową działu edukacji CFK Katarzyną Ślesicką.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Joanna Rożen-Wojciechowska (dyrektorka Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy), Katarzyna Ślesicka (producentka filmowa, pełnomocniczka dyrektorki ds. edukacji filmowej Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy)
Data emisji: 21.05.2019
Godzina emisji: 21.09

ml/mk

Czytaj także

Stan Sakai: staram się dbać o detale

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 13:47
W tym wydaniu audycji mówimy o Japonii z okresu Edo. Pojawia się ona na kartach kultowych już komiksów "Usagi Yojimbo", których twórcą jest Stan Sakai.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie Iny Benity. Prawda odkryta po latach

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 11:00
Miała burzliwy życiorys obrośnięty legendami i bagażem plotek godnym gwiazdy filmowej. Przez wiele lat sądzono, że zginęła podczas Powstania Warszawskiego w kanałach, razem z maleńkim synem Tadeuszem, który – jak powtarzano – był owocem romansu z oficerem Wehrmachtu…
rozwiń zwiń