Saga Elżbiety Cherezińskiej "Północna Droga"

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2010 21:00
Gościem Klubu 3 będzie autorka sagi "Północna Droga", której drugi tom, "Ja jestem Halderd", właśnie się ukazał - Elżbieta Cherezińska. Do usłyszenia!
Audio

Saga Elżbiety Cherezińskiej "Północna Droga", której drugi tom, "Ja jestem Halderd", właśnie się ukazał, to dla wielu czytelników - również krytyków - objawienie. Olga Tokarczuk napisała o poprzednim tomie, "Saga Sigrun", tak:

"Mamy w tej książce wszystko, co pozwala zatopić się w napisanej z epickim rozmachem opowieści o życiu wikingów i na czas lektury stać się jednym z nich".

"Jedną z nich": bo to kobiety są głównymi bohaterkami tych książek. Na tym - choć nie wyłącznie - polega wyjątkowość tych książek.

Naszym gościem w Klubie Trójki będzie dziś Elżbieta Cherezińska.

Zapraszam,
Dariusz Bugalski

Czytaj także

Polacy czytają coraz mniej

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2009 10:04
W 2008 roku tylko 38 procent Polaków przeczytało przynajmniej jedną książkę drukowaną. To wyniki badań Biblioteki Narodowej i OBOP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka czeka na nas

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2009 12:59
Nowości, albumy, powieści, tomiki wierszy, spotkania z autorami i wydawcami, 500 wystawców, 600 imprez towarzyszących - tak zapowiadają się 54. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie rozpoczynające się 21 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze książki Europy Środkowej

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2009 09:12
We Wrocławiu poznamy dzisiaj 7 autorów, którzy zakwalifikują się do ścisłego finału Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS.
rozwiń zwiń