"Zdarzyło się naprawdę" – książka z radiowym rodowodem

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 22:22
Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk to reportażystki ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Reportaże obu doskonale Państwo znają z anteny Programu III. Kilkanaście z nich właśnie przeniosły na papier.
Audio
  • Radiowy reportaż przelany na papier Hanna Bogoryja-Zakrzewska, Katarzyna Błaszczyk opowiadają o swojej pracy (Klub Trójki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Evgeny Karandaev
"Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie" Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk "Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie" Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk

W książce wracają i do swoich reportaży, i do ich bohaterów. W kilku przypadkach historie nabierają zupełnie innego kolorytu. O zdobywaniu zaufania, o relacji między reportażystą a bohaterem i o sztuce radiowego reportażu autorki opowiedziały w "Klubie Trójki".

– Od 20 lat chodzę do jednego z zakładów fryzjerskich na warszawskiej Woli. Tam zawsze pada pytanie: "nad czym Pani pracuje?". Klientki nie chcą, żeby je czesać, tylko słuchają moich opowieści. Często się pytają: "a nie można tego gdzieś przeczytać" –  mówi Hanna Bogoryja-Zakrzewska. – Można powiedzieć, że książka była takim naszym buntem. Hania stwierdziła, że po emisji te historie żyją jedynie wśród znajomych – dodaje Katarzyna Błaszczyk.

Jakie historie znalazły się w książce reportażystek Polskiego Radia? Jak powstaje reportaż radiowy? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Posłuchaj reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Goście: Hanna Bogoryja-ZakrzewskaKatarzyna Błaszczyk (reportażystki Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia)
Data emisji: 6.06.2019
Godzina emisji: 21.09

kw/gs

Czytaj także

Cztery tragiczne historie

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 19:00
Czterech siedemnastolatków zamkniętych w ośrodku dla osób uzależnionych opowiada swoje historie. Są ćpunami i alkoholikami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie po śpiączce. Jak nauczyć się go na nowo?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 19:40
17-letnia Wera niecały rok temu wpadła pod autobus. Nie miała nawet złamanego paznokcia, jednak była nieprzytomna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śladami Nisei. Droga do okrycia swojej tożsamości

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2019 18:57
– Jestem rekonstruktorem, przewodnikiem, pracuję w lotnisku. Dzięki temu życie jest na prawdę ciekawe – tak opowieść o sobie rozpoczyna bohater reportażu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

4 czerwca 1989 roku. "Czas nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 19:00
– Wchodziłem do sklepu spożywczego i od progu mówiłem: dzień dobry, czy jest żółty ser? Odpowiedź z reguły brzmiała "nie" – wspomina jedna z osób, wypowiadających się w reportażu. 
rozwiń zwiń