X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nieproszony nie mówił o sobie". Wspomnienie Ryszarda Bugajskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 22:00
W poniedziałek 17 czerwca odbył się pogrzeb autora "Przesłuchania", jednego z najważniejszych polskich filmów ostatniego półwiecza. – Jak mało który z wielkich polskich reżyserów, był nie tyle artystą, co inteligentem, który robi filmy – mówi dr Łukasz Jasina, filmoznawca.
Audio
  • Jakie dziedzictwo pozostawił po sobie Ryszard Bugajski? (Klub Trójki)
Uroczystości pogrzebowe reżysera Ryszarda Bugajskiego, 17.06.2019 na Cmentarzu Wojskowym Powązki w Warszawie. Reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych zmarł 7 czerwca w Warszawie, miał 76 lat.
Uroczystości pogrzebowe reżysera Ryszarda Bugajskiego, 17.06.2019 na Cmentarzu Wojskowym Powązki w Warszawie. Reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych zmarł 7 czerwca w Warszawie, miał 76 lat.Foto: PAP/Jakub Kamiński

Rodzina, przyjaciele i współpracownicy pożegnali w Warszawie Ryszarda Bugajskiego, reżysera, scenarzystę i pisarza. Uroczystości pogrzebowe odbyły się na Powązkach Wojskowych. Twórca, takich filmów jak "Generał Nil" czy "Układ zamknięty", zmarł 7 czerwca po długiej chorobie.

Podczas uroczystości odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy. "Żegnamy autora bezkompromisowych, przenikliwych obrazów, ukazujących uniwersalne dylematy człowieka, a jednocześnie dramatyzm losów Polski i Polaków w szczególnie trudnych momentach naszych dziejów najnowszych" - napisał w liście prezydent. List pożegnalny skierował też wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym wypowiadali się obecni na uroczystościach pogrzebowych przyjaciele Ryszarda Bugajskiego.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski 
Goście: dr Łukasz Jasina (filmoznawca, historyk)
Data emisji: 17.06.2019
Godzina emisji: 21.08

IAR/ml/gs

Czytaj także

"Zaćma” Bugajskiego najlepsza na 13. Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 10:12
Jury 13. Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku uhonorowało w niedzielę najwyższym trofeum, nagrodą „Ponad Granicami" im. Krzysztofa Kieślowskiego, "Zaćmę" w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. Trwająca od wtorku impreza dedykowana była Andrzejowi Wajdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje reżyser, scenarzysta i pisarz Ryszard Bugajski. Miał 76 lat

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2019 11:59
Nie żyje reżyser, scenarzysta i pisarz Ryszard Bugajski, twórca m.in. filmów "Przesłuchanie", "Generał Nil", "Układ zamknięty" oraz "Zaćma". Artysta zmarł w wieku 76 lat w Warszawie. - To niepowetowana strata dla polskiej kultury - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń