X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sławomir Łosowski: z pomocą rodziców dało się żyć z muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 22:00
– Zilustrowałem Gdańsk mojej młodości rysunkami. Od wczesnego dzieciństwa rysowałem i mój tata zachował około 1000 moich prac – wspomina gość Piotra Semki.
Audio
  • Sławomir Łosowski gościem Piotra Semiki (Klub Trójki)
Sławomir Łosowski
Sławomir Łosowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Założyciel grupy Kombi obchodzi w tym roku 50-lecie kariery muzycznej. W 1969 roku w rodzinnym Gdańsku stworzył on swoją pierwszą grupę muzyczną "Akcenty".

W odróżnieniu od wielu wcześniejszych wywiadów – w "Klubie Trójki" Łosowski opowiada o Gdańsku lat 60. i 70, o rodzicach, którzy musieli opuścić Wilno, o losach ojca – studenta wileńskiego Uniwersytetu Stefana Batorego, a potem żołnierzu AK i o tym, jak młody Sławomir Łosowski zapamiętał tragedię Grudnia 1970. Nie obeszło się bez pytania o muzykę Kombi. Pytamy gościa o boje z cenzurą, gdańskie subkultury muzyczne lat 70. i o to, jak Maryla Rodowicz nagrała partie wokalne w jednym z największych przebojów grupy "Przytul mnie".

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Sławomir Łosowski (założyciel grupy Kombi)
Data emisji: 19.06.2019
Godzina emisji: 21.09

ml

Czytaj także

Jak powstała Republika Weimarska?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 22:00
Sto lat temu Niemcy przeżyły rewolucję, która obaliła cesarstwo Wilhelma II i zmierzyły się potem z próbą komunistycznego powstania Spartakusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Getta. Jak ująć ogrom cierpienia?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 22:00
– Minął dokładnie rok od powołania muzeum. Jego siedziba będzie w budynku Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów – mówi w Trójce Albert Stankowski, dyrektor Muzeum Getta.
rozwiń zwiń