Sławomir Łosowski: z pomocą rodziców dało się żyć z muzyki

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 22:00
– Zilustrowałem Gdańsk mojej młodości rysunkami. Od wczesnego dzieciństwa rysowałem i mój tata zachował około 1000 moich prac – wspomina gość Piotra Semki.
Audio
  • Sławomir Łosowski gościem Piotra Semiki (Klub Trójki)
Sławomir Łosowski
Sławomir Łosowski Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Założyciel grupy Kombi obchodzi w tym roku 50-lecie kariery muzycznej. W 1969 roku w rodzinnym Gdańsku stworzył on swoją pierwszą grupę muzyczną "Akcenty".

W odróżnieniu od wielu wcześniejszych wywiadów – w "Klubie Trójki" Łosowski opowiada o Gdańsku lat 60. i 70, o rodzicach, którzy musieli opuścić Wilno, o losach ojca – studenta wileńskiego Uniwersytetu Stefana Batorego, a potem żołnierzu AK i o tym, jak młody Sławomir Łosowski zapamiętał tragedię Grudnia 1970. Nie obeszło się bez pytania o muzykę Kombi. Pytamy gościa o boje z cenzurą, gdańskie subkultury muzyczne lat 70. i o to, jak Maryla Rodowicz nagrała partie wokalne w jednym z największych przebojów grupy "Przytul mnie".

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Piotr Semka
Goście: Sławomir Łosowski (założyciel grupy Kombi)
Data emisji: 19.06.2019
Godzina emisji: 21.09

ml

Czytaj także

Jak powstała Republika Weimarska?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 22:00
Sto lat temu Niemcy przeżyły rewolucję, która obaliła cesarstwo Wilhelma II i zmierzyły się potem z próbą komunistycznego powstania Spartakusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Getta. Jak ująć ogrom cierpienia?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 22:00
– Minął dokładnie rok od powołania muzeum. Jego siedziba będzie w budynku Szpitala Dziecięcego Bersohnów i Baumanów – mówi w Trójce Albert Stankowski, dyrektor Muzeum Getta.
rozwiń zwiń