X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po wizycie Andrzeja Dudy w USA. Czy nastąpił wzrost naszego bezpieczeństwa?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 22:00
Ile kosztuje bezpieczeństwo Polski? Czy w ogóle można je kupić? – na te i inne pytania, które nasuwają się po zakończonej niedawno wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu, spróbujemy odpowiedzieć z naszymi gośćmi.
Audio
  • Refleksje o bezpieczeństwie Polski po wizycie prezydenta Dudy w USA
Andrzej Duda i Donald Trump na konferencji prasowej w Ogrodzie Różanym przed Białym Domem, 12 czerwca 2019 roku.
Andrzej Duda i Donald Trump na konferencji prasowej w Ogrodzie Różanym przed Białym Domem, 12 czerwca 2019 roku.Foto: Shutterstock.com/Evan El-Amin

– Sama wizyta i samo ogłoszenie tych porozumień jeszcze niczego nie zmieniają. Jesteśmy w NATO, jesteśmy w Unii Europejskiej, posiadamy własny system bezpieczeństwa narodowego, którego elementem, ale nie całością, są siły zbrojne. I na tych trzech filarach musimy stać, niezależnie od tego, jakie nowe elementy będziemy do tych filarów dokładać – mówi Marek Świerczyński, starszy analityk ds. bezpieczeństwa w "Polityka Insight", zapytany o to, czy już możemy mówić o zmianie stanu bezpieczeństwa Polski.

– Przypominam, że w Waszyngtonie została podpisana deklaracja. To nie są porozumienia, to nie są umowy, to nie są konkretne rozwiązania – to jest pewien szkielet, który zostanie prawdopodobnie wypełniony treścią dopiero w najbliższych miesiącach albo nawet latach. Na przykład, jeżeli mówimy o sprawie zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce, to nie jest tak, że za dwa tygodnie będziemy mieli tysiąc żołnierzy więcej – dodaje Marek Kozubal z "Rzeczpospolitej".

Jeżeli dojdzie do wypełnienia "szkieletu", o którym wspomina Marek Kozubal, jest szansa, że dojdzie do utrwalenia obecności statków bezzałogowych MQ-9 Reaper w Mirosławcu, które stacjonują tam już od roku. Prawdopodobnie będziemy mogli także mieć lepszy wgląd w sytuację w Rosji, by rozpoznać ewentualne wrogie ruchy tamtejszych wojsk.

W audycji także m.in. o szkoleniach wojsk amerykańskich w Polsce oraz inwestycjach w naszą infrastrukturę poligonową.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:
 Piotr Gursztyn
Goście: Marek Kozubal (dziennikarz "Rzeczpospolitej"), Marek Świerczyński (starszy analityk ds. bezpieczeństwa w "Polityka Insight")
Data emisji: 20.06.2019 
Godzina emisji:
 21:07

kr/gs