X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przejść przez rozwód i żyć dalej?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 22:00
Joanna Szulc, autorka książki "Sama mama", sama przez rozwód przeszła i jest samotną mamą. Choć woli określenie "samodzielna". I w tej różnicy jest rzeczy sedno.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: vectorfusionart/Shutterstock.com

Joanna Szulc dzieli się w książce swoimi doświadczeniami. Opowiada o momentach przełomowych, chwilach trudnych i smutnych, ale i o tych, w których wreszcie pojawiło się światełko w tunelu. A przede wszystkim rozmawia z ludźmi, których wiedza i doświadczenia są pomocne w mierzeniu się z kolejnymi etapami rozstania i budowania życia na nowo: terapeutami par, psychologami rodzinnymi i dziecięcymi, mediatorami, a także adwokatami, socjolożką, psychiatrą i trenerem rozwoju osobistego. Tłumaczą, jak rozpoznać kryzys małżeński nie do przejścia, kiedy decyzja o rozwodzie jest nieuchronna, jak ją zakomunikować dzieciom, jak się spokojnie dogadać z byłym mężem, wreszcie jak przepracować trudne emocje i szukać szczęścia po rozwodzie. – Ta książka nie jest namawianiem do rozwodu. Pięknie jest być w dobrym, szczęśliwym, długotrwałym małżeństwie. Przywołam tutaj przykład moich rodziców, którzy są razem blisko 60 lat – mówi Joanna Szulc. 

– Małżeństwo ciągle jest najbardziej popularną formą funkcjonowania ludzi dorosłych. Myślę, że odpowiada ono na nasze liczne potrzeby, a przede wszystkim te związane z chęcią bliskości, więzi, wspólnoty. Ten system sprawdza się dobrze, jeśli dwie osoby poważnie podchodzą do tego przedsięwzięcia – dodaje psychoterapeuta Wojciech Stefaniak. 

– Bardzo często jest tak, że motyw nazwany "dobrem dzieci" maskuje osobiste potrzeby rodziców. To, co jest najtrudniejsze w mediacji, to rozdzielenie potrzeb rodziców – podkreśla Tamara Pocent, pedagog i mediatorka.

Dlaczego to kobiety częściej składają pozew o rozwód? Jak poradzić sobie po rozstaniu? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Joanna Szulc (autorka książki "Sama mama"), Wojciech Stefaniak (psychoterapeuta), Tamara Pocent (pedagog, mediatorka, biegła sądowa)
Data emisji: 1.07.2019
Godzina emisji: 21.09

mat. prasowe/kw/mk

Czytaj także

Rola mitów w odkrywaniu jaźni

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2019 22:12
Ukazał się właśnie tom rozmów Mai Jaszewskiej z Zenonem Waldemarem Dudkiem – psychiatrą i psychoterapeutą, popularyzatorem myśli Carla Gustava Junga "Archetypy, mity, symbole. Refleksje jungowskie o psyche".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żeby cię lepiej zjeść

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 21:55
Podczas wyjazdów chętnie próbujemy różnych nieznanych lub znanych, lecz niecodziennych dla nas kuchni. Nie zawsze kierujemy się przewodnikiem Michelina – raczej naszą intuicją i różnymi pozakulinarnymi atutami lokali gastronomicznych. Miejsce musi nam się po prostu podobać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozstanie, które pozwoliło uniknąć zagłady

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 22:00
Z Wolnego Miasta Gdańska w okresie od 3 maja do 25 sierpnia 1939 wyruszyły cztery transporty żydowskich dzieci, których rodzice nie mogli opuścić miasta. Dzięki przyjęciu ich przez rodziny brytyjskie, ponad stu małych gdańszczan uniknęło zagłady.
rozwiń zwiń