X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Wołodymyr Zełenski zdoła zmienić Ukrainę?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 22:00
Mijają ponad 2 miesiące od inauguracji prezydentury Wołodymyra Zełenskiego. Nowy prezydent wciąż cieszy się dużą popularnością i ma nadzieję, że jego ugrupowanie Sługa Narodu zdobędzie większość w ukraińskiej Radzie Najwyższej w wyborach 14 lipca.
Audio
  • Jak ocenić początek prezydentury Wołodymyra Zełenskiego? (Klub Trójki)
Wołodymyr Zełenski
Wołodymyr Zełenski Foto: Shutterstock.com / home for heroes

Nowy prezydent wyraźnie zderza się z kłopotami w polityce międzynarodowej i próbuje nawiązać kontakt z prezydentem Putinem. Czy jego starania o zakończenie konfliktu w Donbasie mają szanse powodzenia? Czy były komik i artysta estradowy dobrze odnalazł się na stanowisku wymagającym ogromnego doświadczenia i politycznej intuicji? Czy Ukraina pod jego rządami staje się mocniejszym państwem w porównaniu do czasów jego poprzedników?

– Myślę, że Zełenski to na razie wciąż ten sam człowiek, który został prezydentem, nieoczekiwanie również dla samego siebie. Dobrze poinformowane źródła w Kijowie mówią, że jeszcze w lutym organizował on sobie kalendarz występów artystycznych, więc chyba nie podejrzewał, że wygra. W tym momencie przychodzi mu zarządzać krajem w stanie wojny i ze skomplikowaną sytuacja wewnętrzną – twierdzi analityk międzynarodowy Łukasz Adamski

– Zełenski ma 40 lat, nie załapał się na taką służbę wojskową jak Petro Poroszenko. On ma takie "murzykowskie" zapędy, żeby pokazywać się jako "ojciec narodu" w mundurze. Zełenski ma zupełnie inny styl – podkreśla Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazety Prawnej".

– Mówiąc złośliwie, choć mam dla niego bardzo duży kredyt zaufania, bo nie miał jeszcze okazji rozwinąć skrzydeł po wyborach, jego posunięcia polityczne są albo w stylu Łukaszenki, gdzie dobry przywódca spotyka się ze zwykłymi ludźmi, albo w stylu Putina, który na spotkaniu z oligarchami strofuje ich. Jest to ewidentnie działalność pod publiczkę. Natomiast prawdziwa działalność polityczna zacznie się po przyszłotygodniowych wyborach parlamentarnych – dodaje Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej".

Kim są bliscy współpracownicy Wołodymyra Zełenskiego? Dlaczego pojawia się wobec nich tak wiele wątpliwości? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:
Piotr Semka
Goście: Łukasz Adamski (analityk międzynarodowy, członek rady Grupy Polsko-Ukraińskiego Dialogu), Zbigniew Parafianowicz ("Dziennik Gazeta Prawna"), Jerzy Haszczyński ("Rzeczpospolita")
Data emisji: 11.07.2019 
Godzina emisji:
 21.10

ml/mk

Czytaj także

Kto wygra wybory na Ukrainie?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 22:14
Za nieco ponad trzy tygodnie odbędą się wybory prezydenckie na Ukrainie. Jak rozkładają się szanse wyborcze czołówki kandydatów na czele z obecnym prezydentem Petro Poroszenką?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czas na duże zmiany w Grecji?

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 17:45
W Grecji został zaprzysiężony nowy rząd premiera Kiriakosa Mitsotakisa. Jego partia, centroprawicowa Nowa Demokracja, zwyciężyła w niedzielnych wyborach parlamentarnych, gwarantując sobie samodzielne rządy.
rozwiń zwiń