X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co daje nam rodzina?

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 22:22
W "Klubie Trójki" – rodzina. Małgorzata Sikorska, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego, napisała na jej temat znakomitą książkę, opartą na badaniach, które przeprowadziła: "Praktyki rodzinne i rodzicielskie we współczesnej Polsce – rekonstrukcja codzienności".
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Gladskikh Tatiana

Okładka książki "Praktyki rodzinne i rodzicielskie we współczesnej Polsce – rekonstrukcja codzienności" Okładka książki "Praktyki rodzinne i rodzicielskie we współczesnej Polsce – rekonstrukcja codzienności"

Autorka zadawała Polakom najprostsze, najbardziej podstawowe pytania o to, czym rodzina powinna być i jaka jest. Co ją definiuje? Rodzina? Raczej rodziny. Co nam daje? I co odbiera?

– Dla bardzo wielu rodziców istotne jest to, aby zachowywać kontrolę nad dzieckiem. Często dzieci im się wymykają, a wtedy wchodzi w grę strategia: karanie lub nagradzanie. Tę kontrolę widać również w traktowaniu swojej pociechy z olbrzymią nadopiekuńczością. Wtedy nie zostawia się dziecku przestrzeni. Brak mu samodzielności i pewności w podejmowaniu decyzji – zaznacza Małgorzata Sikorska. 

Dlaczego dziadkowie są bardzo ważni? Jak dzieci traktowane są w przedszkolu, a jak w szkole? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: dr Małgorzata Sikorska (autorka książki "Praktyki rodzinne i rodzicielskie we współczesnej Polsce – rekonstrukcja codzienności")
Data emisji: 19.07.2019
Godzina emisji: 21.09

kw

Czytaj także

Ile są warte pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 22:00
Na jesieni odbędzie się w Warszawie kilka numizmatycznych aukcji; pierwsza z nich – na Zamku Królewskim. To ma podkreślić wartość i "szacowność" oferowanych obiektów. Na aukcje trafiają monety, które na ogół nie są już w obiegu, lecz mają wartość historyczną i… piękno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Kondriatuk i Dariusz Załuski prosto z Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 22:22
Ryszard Jaźwiński nadawał prosto ze Zwierzyńca, gdzie trwa właśnie 20. Letnia Akademia Filmowa. Dziennikarz Trójki spotkał się z gośćmi festiwalu, reżyserem Januszem Kondriatukiem i Dariuszem Załuskim, autorem filmu "Ostatnia góra". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstania śląskie – historia i znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 21:59
16 sierpnia mija 100 lat od wybuchu I powstania śląskiego. Jednego z trzech, które doprowadziły do przyłączenia do Polski fragmentu – ale bardzo ważnego, uprzemysłowionego i bogatego – Górnego Śląska.
rozwiń zwiń