X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska na geopolitycznej szachownicy

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 22:05
Po upadku komunizmu ten temat przez lata był niemal zupełnie nieobecny w polskich debatach politycznych. Powrócił niedawno za sprawą gwałtownych zmian w międzynarodowej polityce.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/kirill_makarov

Polska znów znalazła się w strategicznym miejscu z punktu widzenia wielu krajów. Jakie jest dziś rzeczywiste miejsce naszego kraju na geopolitycznej mapie świata? I czego możemy się dowiedzieć o sobie dzięki geopolityce?

– Jesteśmy krajem słabym i niesamodzielnym technologicznie, zbrojnie. Tak jak powojenne Niemcy, w kwestii bezpieczeństwa jesteśmy protektoratem amerykańskim. Jesteśmy bardzo silnie zależni gospodarczo od Europy, zwłaszcza od Niemiec, Stanów Zjednoczonych i innych krajów zachodnich. O ile dzisiejsza sytuacja strategiczna jest dla nas całkiem dobra, to jak pomyślimy o jutrze, pojutrze, to już robi się mniej spokojnie – ocenia Bartłomiej Radziejewski z serwisu "Nowa Konfederacja".

Jaką rolę odgrywa Polska w ramach inicjatywy Trójmorza? Czego musielibyśmy dokonać, żeby zostać liderem Europy Środkowo-Wschodniej?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: dr. Jacek Bartosiak (ekspert ds. geopolityki), Bartłomiej Radziejewski ("Nowa Konfederacja")
Data emisji: 21.08.2019
Godzina emisji: 21.09

kr/kw


Czytaj także

Transgraniczność Śląska Cieszyńskiego i Zaolzia – gdzie szukać jej początków?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 22:00
Tożsamość Śląska ma wiele oblicz – jednymi z najbardziej interesujących są Śląsk Cieszyński oraz Śląsk Zaolziański, dzisiaj nazywany po prostu Zaolziem, gdzie od wieków, nieustannie ścierają się wpływy czeskie i polskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch Młodej Polski, czyli młodzi opozycjoniści epoki Gierka

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 22:00
40 lat temu powstał Ruch Młodej Polski – inicjatywa antykomunistycznych grup opozycyjnych z Gdańska, Gorzowa Poznania, Łodzi i Krakowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstania śląskie – historia i znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 21:59
16 sierpnia mija 100 lat od wybuchu I powstania śląskiego. Jednego z trzech, które doprowadziły do przyłączenia do Polski fragmentu – ale bardzo ważnego, uprzemysłowionego i bogatego – Górnego Śląska.
rozwiń zwiń