X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić szczęśliwego świata?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 21:55
Przeżywamy fale nakładających się na siebie światowych kryzysów. Jednym z nich, być może podstawowym, jest kryzys wyobraźni.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Tithi Luadthong

Zwyciężyły narracje dystopijne, katastroficzne, postapokaliptyczne. Utopie odeszły. Dlaczego nie możemy sobie wyobrazić szczęśliwego świata? Dlaczego nie umiemy choćby pomyśleć o dobrym świecie? Goście audycji, to członkowie kolegium redakcyjnego magazynu "Kontakt". Najnowszy numer tego pisma jest poświęcony próbie odpowiedzi na pytanie: Co się stało z naszą wyobraźnią?

– Jesteśmy dzisiaj przywyczajeni do tego, że to, co trudne i bolesne jest bardziej emocjonujące i więcej o tym myślimy i piszemy. Szczęście i zadowolenie z życia wydają nam się nudne. My staraliśmy się zapytać, czy rzeczywiście tak jest? – mówiła w audycji Ida Nowak. 

Czy Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Goście: Ida Nowak, Ignacy Dudkiewicz i Stanisław Krawczyk (członkowie kolegium redakcyjnego magazynu "Kontakt")
Data emisji: 9.09.2019
Godzina emisji: 21.10

kw


Czytaj także

Iść do celu

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 22:03
Podobno szybki spacer jest najlepszym lekiem na całe zło współczesnego trybu życia: wielogodzinne pochylanie się nad komputerem, niewłaściwa dieta, stresy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie było Wojsko Polskie we wrześniu 1939 roku?

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2019 22:00
– Utrzymywaliśmy stale w czasach pokoju od 240 do 260 tysięcy żołnierzy. To była, jak na tę część Europy, największa armia. Obok Rosji, Polska była od strony militarnej najsilniejszym państwem Europy Środkowej. We wrześniu zmobilizowaliśmy około miliona żołnierzy. Gdyby mobilizacja się zakończyła, byłoby to 1,5 miliona żołnierzy. Jeśli chodzi o sprzęt, to klasyfikowano armię polską jako 7. armię świata. – wyjaśnia historyk prof. Janusz Odziemkowski.
rozwiń zwiń