X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cała Polska pod Krzyżem

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 22:00
Dwaj dokumentaliści, Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz, wcześniej dali się poznać jako animatorzy dwóch olbrzymich przedsięwzięć religijnych nie tylko w skali ogólnopolskiej, lecz także europejskiej.
Audio
Obywatele trzech państw - Polski, Niemiec i Czech uczestniczący w modlitwie różańcowej Różaniec do granic
Obywatele trzech państw - Polski, Niemiec i Czech uczestniczący w modlitwie różańcowej "Różaniec do granic"Foto: PAP/Aleksander Koźmiński

W 2016 roku zorganizowali "Wielką Pokutę" – największe zgromadzenie pokutne na świecie w XXI wieku, a w 2017 roku "Różaniec do Granic", w którym wzięło udział ponad milion osób, i który został później skopiowany w innych krajach, m.in. we Włoszech i w Irlandii.

– Ta droga trwa już dużo dłużej. Spotkaliśmy się z Maciejem Bodasińskim 15 lat temu. Połączyły nas wspólne zainteresowania i cele. Obu z nas w pewnym momencie życia przydarzyło się spotkanie z Bogiem. Było to nieoczekiwane doświadczenie, w którym wszedł On w nasze życie z taką mocą, że nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że On istnieje. Miało to swoje konsekwencje, bo jeśli człowiek doświadcza czegoś takiego, musi jakoś na to odpowiedzieć. W naszym wypadku była to decyzja, by rozpocząć opowiadanie językiem filmowym, nowoczesnymi technologiami, o tym, co uważamy za najważniejsze, a jest tym działanie Boga we współczesnym świecie – mówi Lech Dokowicz.

– W którymś momencie, każdy z nas oddał swoje życie Bogu. Nastał moment, w którym, rozumiejąc, że istnieje Bóg, zobaczyliśmy Jego miłość w naszym życiu. Przez to, co nam dał, przez zrozumienie grzechów, w których tkwiliśmy, pojęliśmy, że to, co nas rani jest konsekwencją decyzji, które sami w życiu podjęliśmy. Wtedy postanowiliśmy odwrócić się od tej rzeczywistości, żeby siebie ratować. Pozwoliliśmy się prowadzić Bogu – dodaje Maciej Bodasiński.

Co sprawiło, że goście Grzegorza Górnego zdecydowali się na organizację tak wielkich wydarzeń jak "Różaniec do Granic"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Goście: Maciej Bodasiński (reżyser, scenarzysta i producent filmowy, dokumentalista, fundacja SoloDiosBasta), Lech Dokowicz (reżyser, scenarzysta i producent filmowy, dokumentalista, fundacja SoloDiosBasta)
Data emisji: 11.09.2019
Godzina emisji: 21.08

ml/gs

Czytaj także

Fenomen pielgrzymek do Santiago de Compostela

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 22:00
To wydanie "Klubu Trójki" poświęcone było najsłynniejszej trasie pielgrzymkowej Europy, czyli Drodze św. Jakuba biegnącej do Santiago de Compostela w Hiszpanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska na geopolitycznej szachownicy

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 22:05
Po upadku komunizmu ten temat przez lata był niemal zupełnie nieobecny w polskich debatach politycznych. Powrócił niedawno za sprawą gwałtownych zmian w międzynarodowej polityce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kopalnia złota ery atomowej w Sudetach

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 00:00
Mało znanym faktem jest, że w trwającej ponad 70 lat historii energetyki jądrowej swoją rolę odegrała również Polska. 
rozwiń zwiń