X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co stanie się z polskimi drzewami za kilkadziesiąt lat?

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 22:10
Zdaniem ekspertów z Polskiej Akademii Nauk w ciągu kilkudziesięciu lat zniknie 75 procent polskich drzew.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Artur Bociarski

– Polska Akademia Nauk twierdzi, że zagrożone są te gatunki drzew, które dzisiaj zajmują około 3/4 powierzchni polskich lasów. Chodzi o to, że problem jest z drzewami, które są dominujące w naszym krajobrazie, takimi jak sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata – podkreśla prof. Andrzej Jagodziński, dyrektor Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku.

– Drzewo do klimatu ma bardzo dużo. Wszyscy znamy przysłowie, że "las rośnie wolno". Z perspektywy gospodarki leśnej potrzeba aż 120 lat, aby drzewo było gotowe do ścięcia – zaznaczył dr hab. Bogdan Chojnicki z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Co stanie się z popularnymi gatunkami drzew za kilkadziesiąt lat? Jak walczyć z problemem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Tomasz Rożek
Goście: dr hab. Bogdan Chojnicki (Pracownia Bioklimatologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu), prof. Andrzej Jagodziński (dyrektor Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku)
Data emisji: 24.09.2019
Godzina emisji: 21.10

kw/mk

Czytaj także

Zapomniana (?) mowa ciała

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 21:00
Większość z nas zna termin "Body Language" – mowa ciała. Wielu ludzi występujących publicznie – polityków, biznesmenów, menadżerów, duchowych przywódców – zdaje sobie sprawę ze znaczenia tej "mowy", która jest ponadpokoleniowym i ponadkulturowym wizualnym kodem, służącym sygnalizowaniu emocji, nastawienia do życia i bliźnich oraz rozmaitych stanów wewnętrznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Klub Trójki" na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 22:00
Trwa 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W tym, nadawanym prosto z Teatru Muzycznego w Gdyni, wyjazdowym wydaniu "Klubu Trójki", spotkaliśmy się z twórcami prezentowanych na imprezie filmów konkursowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Legiony" Dariusza Gajewskiego. W jakiej kondycji jest polskie kino historyczne?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 22:00
Od lat słychać narzekanie na polskie kino historyczne, że go nie ma albo że jak już jest to drętwe i nudne albo że ma zbyt mały rozmach. W rzeczywistości każdego roku jest kilka premier filmów historycznych i są to produkcje realizowane za coraz większe pieniądze. W ostatni poniedziałek odbyła się premiera najnowszej takiej megaprodukcji – filmu "Legiony".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W jakim kierunku rozwija się transport?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2019 22:22
Zakończył się Tydzień Zrównoważonego Transportu. W "Klubie Trójki" rozmawialiśmy o barierach i perspektywach jego rozwoju.
rozwiń zwiń