X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Bo film jest sztuką tyrańską". Wspominamy Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 22:11
W audycji wspominamy Janusza Kondratiuka – reżysera, twórcę "Dziewczyn do wzięcia", "Czy jest tu panna na wydaniu?" i "Jak pies z kotem".
Audio
Janusz Kondratiuk na planie filmu Jak pies z kotem
Janusz Kondratiuk na planie filmu "Jak pies z kotem"Foto: mat. promocyjne

shutterstock_600323306 zwierzyniec 1200.jpg
Janusz Kondriatuk na Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu

W sierpniu sam był gościem "Klubu Trójki" – z Letniej Akademii Filmowej w Zwierzyńcu. W audycji powracamy do tej rozmowy, ale wspominamy też Janusza Kondratiuka z aktorami: Robertem Więckiewiczem i Olgierdem Łukaszewiczem, z ks. Andrzejem Lutrem i krytykiem filmowym Piotrem Czerkawskim.

– "Jak pies z kotem" to był wielki powrót. Trochę niespodziewany i bardzo krzepiący. Ta szalenie osobista historia, bardzo dobrze wybrzmiała. Ten film jest boleśnie szczery i mocno autoironiczny – zaznacza krytyk filmowy Piotr Czerkawski. – Rzadko zdarza się sytuacja, żeby aktor zagrał reżysera, który reżyseruje ten film. To chyba jest niespotykane. Sam należę do fanów Janusza Kondratiuka. Rola w "Jak pies z kotem" to był dla mnie zaszczyt, ale również ogromne wyzwanie – wspomina Robert Więckiewicz. – 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której przypomnieliśmy ostatnią rozmowę Ryszarda Jaźwińskiego z Januszem Kondratiukiem.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi:
 Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński 
Goście: Robert Więckiewicz (aktor), Olgierd Łukaszewicz (aktor),  ks. Andrzej Luter (przyjaciel Janusza Kondratiuka), Piotr Czerkawski (krytyk filmowy)

Godzina emisji:
 21.09

kw

Czytaj także

"Kinderland". Na czym polega fenomen komiksu Mawila?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 12:52
Gościem audycji był Szymon Holcman, który opowiadał o komiksie "Kinderland" autorstwa Mawila – jednego z najpopularniejszych twórców młodego pokolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miesiąc wielkich komiksowych powrotów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 13:15
Jeż Jerzy to enfant terrible polskiej popkultury. Po latach nieobecności, dziś powraca na karty na karty komiksu. Z jakim skutkiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Sakai: staram się dbać o detale

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 13:47
W tym wydaniu audycji mówimy o Japonii z okresu Edo. Pojawia się ona na kartach kultowych już komiksów "Usagi Yojimbo", których twórcą jest Stan Sakai.
rozwiń zwiń