X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Camerimage. Filmowi goście Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 22:00
To wydanie "Klubu Trójki" nadawaliśmy prosto z Torunia, do którego po latach powrócił Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych.
Audio
  • Goście Trójki na festiwalu Camerimage (Klub Trójki)
Kadr z filmu Dwóch papieży
Kadr z filmu "Dwóch papieży"Foto: Netflix/mat. promocyjne

Naszymi gościem był znakomity operator Cesar Charlone, autor zdjęć do filmów "Miasto Boga", "Wierny ogrodnik", "Miasto ślepców" i "Dwóch papieży". Ten ostatni film jest w konkursie głównym festiwalu, a opowiada o skomplikowanej relacji między papieżem Benedyktem XVI a kardynałem Jorge Bergolio (w rolach głównych – i wybitnych – Anthony Hopkins i Jonathan Pryce).

– "Dwóch papieży" to efekt współpracy z moim ulubionym reżyserem i bardzo dobrym przyjacielem – Fernando Meirellesem. Naszym pierwszym projektem była reklama, którą nakręciliśmy w 1983 albo 1984 roku. Potem robiliśmy teledyski, reklamy, krótkie filmy. Naszym pierwszym długim metrażem było "Miasto Boga". "Dwóch papieży" to piękny scenariusz, który powstał na podstawie sztuki teatralnej i dlatego polega on głównie na dialogach. Było to trudne w realizacji, ale Fernando i ja pochyliliśmy się nad nim, by stał się on tak kinowy, jak to tylko możliwe. Oczywiście, nie możemy zapominać o dwóch wielkich aktorach, którzy występują w filmie, więc zdjęcia musiały być proste, bez komplikacji – opowiadał Cesar Charlone.

W audycji gościliśmy także Lecha Majewskiego, wybitnego polskiego reżysera, który na festiwalu odbierze nagrodę specjalną, a w Toruniu pokazuje swój najnowszy film "Dolina bogów".

–  Camerimage znam od początku. Mieszkałem wtedy w Los Angeles, a w Toruniu pojawił się młody, ambitny Marek Żydowicz. Pamiętam tę niezwykłą atmosferę. Mój podziw dla Marka wzrósł jeszcze bardziej, gdy zobaczyłem tam plejadę najlepszych operatorów filmowych – wspominał Lech Majewski.

W wyjazdowym studiu Trójki spotkaliśmy się również z reprezentacją filmowej młodzieży – reżyserka Maria Ornaf i autorka zdjęć Zuzanna Zachara w konkursie studenckim pokazują swój film "Piołun".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński
Goście: Cesar Charlone (reżyser, scenarzysta, aktor, operator filmowy), Lech Majewski (reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz), Maria Ornaf (reżyser), Zuzanna Zachara (operator filmowy)
Data emisji: 12.11.2019
Godzina emisji: 21.09

ml/mk

Czytaj także

"Klub Trójki" na festiwalu filmowym w Gdyni

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 22:00
Trwa 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W tym, nadawanym prosto z Teatru Muzycznego w Gdyni, wyjazdowym wydaniu "Klubu Trójki", spotkaliśmy się z twórcami prezentowanych na imprezie filmów konkursowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Janusza Kondratiuka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 17:00
W miniony poniedziałek pożegnaliśmy Jana Kobuszewskiego. W dniu pogrzebu kochanego przez Polaków aktora dotarła do nas kolejna smutna wiadomość – zmarł reżyser Janusz Kondratiuk.
rozwiń zwiń