W służbie Jego Królewskiej Mości

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 22:12
Postać ulubionej (podobno) agentki Churchilla – Krystyny Skarbek – obrosła w różne legendy. Niektóre dla niej bardzo krzywdzące. Część z nich weryfikuje w swojej nowej książce Vincent Severski.
Audio
  • Vincent Severski gościem Katarzyny Borowieckiej (Klub Trójki)
Vincent Severski
Vincent SeverskiFoto: PAP/Darek Delmanowicz

"Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" Vincenta Severskiego "Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" Vincenta Severskiego

"Christine. Powieść o Krystynie Skarbek" to najnowsza powieść Vincenta Severskiego, autora szpiegowskich bestsellerów, emerytowanego oficera wywiadu. Akcja powieści toczy się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin w Belgradzie, wiosną 1941 roku. To były kluczowe dni dla losów II wojny światowej.

– Krystyna Skarbek w świadomości oficerów polskiego wywiadu funkcjonuje i jest postacią symboliczną. Nie tylko dlatego, że była kobietą, ale też przez to, że był to czas wojny, a ona całkowicie się poświęciła swoim zadaniom. Robiła mnóstwo ważnych rzeczy. Kto wie, czy nie miała istotnego wpływu na przebieg wojny w Europie? – mówi Vincent Severski, autor książki "Christine. Powieść o Krystynie Skarbek.

Co dziś wiemy o Krystynie Skarbek? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Vincentem Severskim.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Wydawca: Edyta Kocemba
Goście: Vincent V. Severski (funkcjonariusz Agencji Wywiadu, emerytowany pułkownik, pisarz)
Data emisji: 3.12.2019
Godzina emisji: 21.08

kw/ml

Czytaj także

Duńska sztuka szczęścia według Meika Wikinga

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 22:00
Jego istnienie może się wydawać dziwne, zaskakujące, ale znajdujący się w Kopenhadze Instytut Badań nad Szczęściem to bardzo prawdziwa instytucja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zdajemy sobie sprawę z wielkości Wszechświata?

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 22:12
Jak to wszystko się zaczęło i jak się skończy? Czy my jesteśmy w stanie wszystko zrozumieć i ogarnąć, używając naszej wyobraźni? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ważna w naszym życiu jest odwaga?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 22:22
Amerykańska psycholog Brené Brown odniosła olbrzymi sukces pisząc i mówiąc o wrażliwości i odwadze, które są naszymi sprzymierzeńcami oraz wstydzie, który jest ich (naszym) wrogiem.
rozwiń zwiń