Jak działa umysł miliardera? Rafael Badziag o 20 zasadach bogactwa i sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 21:59
Do studia Trójki zawitał ktoś, kto dokonał niezwykłej rzeczy. Dotarł do kilkudziesięciu miliarderów (odmówiło mu rozmowy kilkuset!) i napisał fascynującą książkę o tym, kim są.
Audio
  • Rafael Badziag o książce "Umysł miliardera" (Klub Trójki)
Rafael Badziag
Rafael BadziagFoto: mat. prasowe

Wybrał takich, którzy nie pochodzą z bogatych rodzin ani nie skończyli wybitnych uczelni. Doszli do swoich fortun od zera. Jaki jest "Umysł miliardera"? To tytuł książki Rafaela Badziaga, który opowiedział o jej powstawaniu, spotkaniach z zamożnymi bohaterami i wyzwaniach, przed jakimi stanął w ostatnim czasie. 


"Umysł Miliardera" Rafael Badziag, wyd. Panoma Press "Umysł Miliardera" Rafael Badziag, wyd. Panoma Press  Foto: mat. promocyjne

Książka "Umysł Miliardera" jest przewodnikiem dla tych, którzy ze swojej pozycji przedsiębiorcy, milionera, a może nawet multimilionera, chcą wspiąć się na najwyższy poziom i czerpać przyjemność ze wzbogacania tego świata dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Można nie skończyć studiów, można urodzić się na pustyni, można nie mieć imienia i nie znać swojej daty urodzenia, jak niektórzy z opisywanych miliarderów, nieposiadający żadnych szans na sukces, a mimo to, odnieść nieprawdopodobny sukces w biznesie. Takie historie i wyciągane z nich wnioski autor zawarł w 20 zasadach opisanych w książce.

– Dostałem setki odmów, ale liczy się efekt końcowy. Udało mi się zebrać rozmowy z najlepszymi przedsiębiorcami świata – mówił w audycji Rafael Badziag. – Jakby obliczyć szybkość, z jaką Bill Gates się bogaci, to wychodziłoby jakieś 50 milionów dziennie, czyli 2 miliony za godzinę. Jeśli ja miałbym zapłacić za czas miliardera, byłoby to niemożliwe – dodał z przymrużeniem oka. 

Jak powstawała książka? Dlaczego Rafael Badziag zdecydował się na napisanie takiej książki? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Rafael Badziag (autor książki "Umysł miliardera")
Data emisji: 9.12.2019
Godzina emisji: 21.09

mat. prasowe/kw/ml

Czytaj także

Filozofia Platona we współczesnej polityce według Francisa Fukuyamy

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 22:00
Zacznijmy od Platona: Oprócz racjonalnej i instynktownej części duszy jest jeszcze jej trzeci element: thymos. Thymos jest siedliskiem gniewu i dumy. Żąda uznania: chodzi o godność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duńska sztuka szczęścia według Meika Wikinga

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 22:00
Jego istnienie może się wydawać dziwne, zaskakujące, ale znajdujący się w Kopenhadze Instytut Badań nad Szczęściem to bardzo prawdziwa instytucja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ważna w naszym życiu jest odwaga?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 22:22
Amerykańska psycholog Brené Brown odniosła olbrzymi sukces pisząc i mówiąc o wrażliwości i odwadze, które są naszymi sprzymierzeńcami oraz wstydzie, który jest ich (naszym) wrogiem.
rozwiń zwiń