Wielka waga motywacji

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2020 22:00
Z początkiem roku: motywacja. Kiedy działa? Kiedy lepiej zaczekać i oszczędzić sobie nerwów, bo – jak powiadają – "szkoda nafty"? Kiedy buduje? Czy może niszczyć?
Audio
  • Czy motywacja pomaga, czy jest przeszkodą w życiu? (Klub Trójki/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/BNMK 0819

– Motywacja dotyczy nas ludzi, zarówno ta silna, wysoka, jak i niska, zawsze oparta jest o szacunek nas samych do tej relacji z tym mechanizmem psychologicznym. Natomiast, są pewnie na przestrzeni naszego życia takie momenty, kiedy bardzo ją lubimy i kiedy jesteśmy na nią źli. Rzeczywiście, gdy ma ona obraz bardzo cukierkowy i jest bardzo słodka, to automatycznie, te szczyty rozumienia motywacji są dla nas bardzo dalekie, ale z drugiej strony, próbujemy na ten szczyt wbiec. Ciekawym zjawiskiem jest to, że gdy nam się to uda, to mamy potrzebę pochwalenia się, jaki pokonaliśmy trud. Ja zawsze zastanawiam się na tym, po co to zrobiłem, jakie jest źródło i sens tego – mówi psycholog Maciej Zarembski.

Dlaczego tak istotne jest poszukiwanie wewnętrznej motywacji? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Maciej Zarembski (psycholog rozwoju kompetencji)
Data emisji: 6.01.2020
Godzina emisji: 21.10

ml

Czytaj także

Nierówna walka z lękami

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 22:00
Lęk potrafi zatruć życie. Niestety, mało się o nim mówi – nawet osoby, które się z nim zmagają na co dzień miewają trudności z opowiedzeniem tego, co ich trapi. Jak sobie z nim radzić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ważna w naszym życiu jest odwaga?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 22:22
Amerykańska psycholog Brené Brown odniosła olbrzymi sukces pisząc i mówiąc o wrażliwości i odwadze, które są naszymi sprzymierzeńcami oraz wstydzie, który jest ich (naszym) wrogiem.
rozwiń zwiń