X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zwierzenia popkulturalne

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 22:12
Katarzyna Czajka-Kominiarczuk od kilkunastu lat prowadzi blog pod tytułem "Zwierz popkulturalny". Jest autorką książek, dziennikarką, recenzentką, ale dla wielu chyba przede wszystkim – blogerką, która opowiada o popkulturze znając znakomicie temat, ujmując go z wielu perspektyw, a jednocześnie w przystępny sposób.
Audio
  • Katarzyna Czajka-Kominiarczuk o książce "Zwierzenia popkulturalne" (Klub Trójki)
Fragment plakatu promującego film Joker z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowej
Fragment plakatu promującego film "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli tytułowejFoto: Shutterstock.com/Sarunyu L

Okładka książki "Zwierzenia popkulturalne" Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, Wydawnictwo Genius Creations
Okładka książki "Zwierzenia popkulturalne" Katarzyny Czajki-Kominiarczuk, Wydawnictwo Genius Creations

W jej najnowszej książce zatytułowanej "Zwierzenia popkulturalne" Autorka nie tylko "zwierza się" ze swoich fascynacji choćby popkulturą brytyjską czy starym kinem, ale zawsze – umieszcza te opowieści w szerszym kontekście. Są tu teksty bardzo poważne: o pozycji kobiet w showbiznesie czy przedstawianiu na ekranie osób z niepełnosprawnościami, są historie gwiazd, których twarzy nikt nie pamięta i takich, które wciąż są symbolami. Są też analizy – pół żartem pół serio – ideałów męskości proponowanych przez komedie romantyczne.

– Bardzo dużo osób uważa, że ja powinnam wyczuć co oni sądzą o filmie i oddać to w tekście. Coraz mniej ludzi czyta teksty o kulturze po to, żeby dowiedzieć się czegoś, tylko, żeby znaleźć potwierdzenie własnych intuicji – mówiła w audycji Katarzyna Czajka-Kominiarczuk. – Często zdarza się problem, w którym czytelnicy mają pretensję za to, że spojrzałam na coś inaczej niż oni – dodała.

Jak powstała książka "Zwierzenia popkulturalne"? 

***

Tytuł audycjiKlub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Wydawca: Edyta Kocemba
Goście: Katarzyna Czajka-Kominiarczuk (dziennikarka, autorka książek, blogerka)
Data emisji: 07.01.2020
Godzina emisji: 21.09

kw

Czytaj także

Tancerka i Zagłada

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 22:00
Książka Weroniki Kostyrko o Poli Nireńskiej ukazała się już jakiś czas temu, ale z radością do niej i do jej bohaterki wracamy w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W służbie Jego Królewskiej Mości

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 22:12
Postać ulubionej (podobno) agentki Churchilla – Krystyny Skarbek – obrosła w różne legendy. Niektóre dla niej bardzo krzywdzące. Część z nich weryfikuje w swojej nowej książce Vincent Severski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulturobrazy Polski za granicą. O festiwalu CULTURESCAPES

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2019 22:00
– Takiej prezentacji polskiej kultury w Szwajcarii nie było nigdy. To był pierwszy tego typu festiwal, który się tam odbył. Dla wielu dyrektorów szwajcarskich instytucji byliśmy terra incognita – mówi Monika Grochowska, zastępczyni dyrektora Instytutu Adama Mickiewicza współorganizującego festiwal CULTURESCAPES w setną rocznicę nawiązania przez Szwajcarię relacji dyplomatycznych z Polską.
rozwiń zwiń