O wyższości łąk kwietnych w miastach nad trawnikami

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 22:00
Fundacja "Łąka" od momentu powstania walczy o bioróżnorodność, apelując i namawiając Polaków do zamiany trawników, które są kosztowne i pracochłonne w utrzymaniu na łąki kwietne. W ten sposób chcą też przywracać zagrożone gatunki, tworząc dla nich odpowiednie środowisko.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/LedyX

Fundacja ma już pierwsze sukcesy z tym związane. Kilka owadów z "Czerwonej księgi gatunków zagrożonych" publikowanej przez IUCN, zostało zaobserwowanych przez naukowców na dwóch łąkach w Warszawie! Ich powrót jest bezpośrednio związany z powstaniem łąk kwietnych.


Posłuchaj
50:06 2020_08_27 21_08_31_PR3_Klub_Trojki.mp3 Dlaczego warto tworzyć łąki kwiatowe? (Klub Trójki)

 

Fundacja przy pomocy roślin chce też walczyć ze smogiem. Antysmogowa mieszanka nasion kwiatów łąkowych, stworzona przez fundację jest od kilku lat interesującym kierunkiem badań także dla partnerów spoza Polski, np. z Norwegii. Fundacja działa wraz z partnerami z Niemiec, Czech, Austrii, Hiszpanii i Szwajcarii. Łąki mogą też pomóc osobom wykluczonym społecznie, dzięki specjalnym programom.

Youtube/Fundacja Łąka

Gościem audycji jest Maciej Podyma, twórca i prezes Fundacji "Łąka", innowator społeczny, członek Ashoki (organizacji, która wyszukuje, wspiera i zrzesza najbardziej wyróżniających się ludzi na świecie, których nowatorskie pomysły w niekonwencjonalny sposób pozwalają rozwiązywać różne problemy społeczne).

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Goście:
 Maciej Podyma (innowator społeczny, prezes Fundacji Łąka, członek Ashoki) 
Data emisji: 27.08.2020
Godzina emisji: 21.0

Czytaj także

Ogród modny

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2020 22:00
Pandemia rozkwitła… na balkonach i w ogrodach; w donicach i w skrzynkach; na każdym skrawku ziemi. Dosłownie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mikropodróże, czyli odkrywanie tkanki miasta

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2020 00:00
Miasta nie muszą być wyłącznie miejscem pracy, z którego uciekamy przy każdej nadarzającej się okazji. Ich place, ulice i budynki kryją w sobie skarby przeszłości, naznaczonej wspólnym losem ludzi i zwierząt.
rozwiń zwiń