Czy Atlantic spłynie z mapy Warszawy?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 22:00
W tym roku Atlantic, najstarsze stołeczne kino, będzie obchodziło 90. rocznicę powstania. Tymczasem są plany, żeby pod adresem Chmielna 33 wybudować biurowiec.
Kino Atlantic to obecnie najstarsze kino w stolicy
Kino Atlantic to obecnie najstarsze kino w stolicyFoto: Facebook/kinoatlantic

To kolejny zamach na wspólne narodowe dobro kultury; chęć zlikwidowania miejsca kultowego, gdzie nie tylko wyświetlano filmy. Tu gośćmi bywali m.in. marszałek Józef Piłsudski, prezydent Ignacy Mościcki; tu występowali najwybitniejsi polscy artyści sceny i ekranu; pisarze, poeci, filozofowie, muzycy, artyści wizualni.


Posłuchaj
52:52 2020_09_23 21_06_46_PR3_Klub_Trojki.mp3 Uratować kino Atlantic (Klub Trójki)

Od 20 lat w Atlantiku organizowano mnóstwo wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Były one adresowane do widzów dojrzałych, oswojonych z kulturą wysoką, lecz również do odbiorców młodych, podatnych na kształtowanie. Wszystkie imprezy edukacyjne prowadzone są nieodpłatnie.

Jedno może uratować to kultowe miejsce: wpisanie na listę zabytków. Może się uda.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Monika Małkowska
Gość: Artur Wolski (etyk, teolog, promotor zjawisk kulturalnych)
Data emisji: 23.09.2020
Godzina emisji: 21.08

Czytaj także

Spaghetti na wirusa

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 22:00
Są tacy, którzy co dzień jedzą ten makaron – ich fankami są znani aktorzy i śpiewacy, m.in. Cecylia Bartoldi, Sophia Loren, Alberto Sordi, a nawet… Audrey Hepbourn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weneckie święto kina okiem krytyka. 77. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 17:00
– To troszkę inny festiwal niż do tej pory. Siłą rzeczy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji musiał przejść pewne zmiany. Reżim sanitarny jest trzymany od samego początku do końca. W żaden sposób jednak nie przysłoniło to entuzjazmu, który daje się wyczuć w twórcach, w dziennikarzach i widzach – relacjonuje krytyk filmowy Kuba Armata, który uczestniczy w 77. edycji weneckiego święta kina.
rozwiń zwiń